Artykuły do tagu: Akademia

Wybrano nowego rektora Akademii Piotrkowskiej
Dr. hab. Jacek Bonarek nowym rektorem Akademii Piotrkowskiej. We wtorek na uczelni odbyły się wybory. Kadencja nowego rektora będzie trwała 4 lata.
Jary Oddział Zamknięty na finał juwenaliów. Święto studentów za nami [zdjęcia]
Święto studentów Akademii Piotrkowskiej zwieńczył koncert zespołu Jary Oddział Zamknięty. Publiczność mogła wysłuchać m.in. najbardziej popularnych utworów tego zespołu.
Koncerty na juwenaliach przyciągnęły piotrkowian
Pierwszy dzień juwenaliów już za nami. Święto studentów powróciło do kalendarza miejskich imprez jako pierwsze juwenalia nowo powstałej Akademii Piotrkowskiej. Czwartkowe koncerty przyciągnęły nie tylko młodych fanów nowoczesnej muzyki. Występy DJ-Now i Tribbs-a rozgrzały publikę mimo niekorzystnej pogody.
Juwenalia 2024 oficjalnie otwarte
Juwenalia Akademii Piotrkowskiej oficjalnie rozpoczęte. Moc zabawy, aktywności sportowej, konkursów i dobrej muzyki, wszystko to przez dwa dni na terenie boiska przy Akademii Piotrkowskiej. Święto studentów rozpoczęto przekazaniem przez prezydenta Juliusza Wiernickiego kluczy do miasta Paulinie Zdulskiej przewodniczącej samorządu studenckiego.
Studenci przejmą miasto! Co w programie Juwenaliów?
Od rozpoczęcia święta studentów w Piotrkowie Trybunalskim dzielą nas już tylko godziny. Tegoroczne Juwenalia Akademii Piotrkowskiej to atrakcje sportowe, konkursy oraz oczywiście koncerty. Z tego artykułu dowiecie się kto i kiedy zagra na scenie, która stanie przy budynku piotrkowskiej uczelni.
„Wioska Wikinga” w Piotrkowie. Piknik historyczny na terenie Akademii Piotrkowskiej
Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.
Po prezydenturze powrócił do nauczania. Krzysztof Chojniak pracuje już nie tylko na uczelni
Prezydent Krzysztof Chojniak do momentu objęcia funkcji wiceprezydenta, czyli 2002 roku, związany był z popularnym "TPS-em". Pracował jako nauczyciel przedmiotów technicznych. W czasie kadencji prezydenckiej, jako doświadczony samorządowiec podjął zaś pracę w filii UJK w Piotrkowie, którą wykonuje do dziś. Jak się dowiedzieliśmy, Krzysztof Chojniak po ustąpieniu z prezydenckiego fotela, wrócił do pracy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1.
Akademia Piotrkowska zaprasza do Wioski Wikinga
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
Wspólna akcja krwiodawstwa ZHP i Akademii Piotrkowskiej przyciągnęła tłumy
Zainteresowanych podzieleniem się bezcennym lekiem było dużo, finalnie krew oddało aż 98 osób, co przełożyło się na 44,1 litra zebranego leku. Wszystko za sprawą współpracy harcerzy z Hufca Piotrków Trybunalski oraz Akademii Piotrkowskiej.
Minister docenił pracę piotrkowskiej studentki
Studentka Akademii Piotrkowskiej z wyjątkowym wyróżnieniem. Dzięki swojej ciężkiej pracy, Monika Zielińska, na co dzień studiująca historię, znalazła się w gronie osób, które otrzymały stypendium Ministra Nauki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat