Artykuły do tagu: Akademia Piotrkowska

Wybrano nowego rektora Akademii Piotrkowskiej
Dr. hab. Jacek Bonarek nowym rektorem Akademii Piotrkowskiej. We wtorek na uczelni odbyły się wybory. Kadencja nowego rektora będzie trwała 4 lata.
Jary Oddział Zamknięty na finał juwenaliów. Święto studentów za nami [zdjęcia]
Święto studentów Akademii Piotrkowskiej zwieńczył koncert zespołu Jary Oddział Zamknięty. Publiczność mogła wysłuchać m.in. najbardziej popularnych utworów tego zespołu.
Koncerty na juwenaliach przyciągnęły piotrkowian
Pierwszy dzień juwenaliów już za nami. Święto studentów powróciło do kalendarza miejskich imprez jako pierwsze juwenalia nowo powstałej Akademii Piotrkowskiej. Czwartkowe koncerty przyciągnęły nie tylko młodych fanów nowoczesnej muzyki. Występy DJ-Now i Tribbs-a rozgrzały publikę mimo niekorzystnej pogody.
Juwenalia 2024 oficjalnie otwarte
Juwenalia Akademii Piotrkowskiej oficjalnie rozpoczęte. Moc zabawy, aktywności sportowej, konkursów i dobrej muzyki, wszystko to przez dwa dni na terenie boiska przy Akademii Piotrkowskiej. Święto studentów rozpoczęto przekazaniem przez prezydenta Juliusza Wiernickiego kluczy do miasta Paulinie Zdulskiej przewodniczącej samorządu studenckiego.
Studenci przejmą miasto! Co w programie Juwenaliów?
Od rozpoczęcia święta studentów w Piotrkowie Trybunalskim dzielą nas już tylko godziny. Tegoroczne Juwenalia Akademii Piotrkowskiej to atrakcje sportowe, konkursy oraz oczywiście koncerty. Z tego artykułu dowiecie się kto i kiedy zagra na scenie, która stanie przy budynku piotrkowskiej uczelni.
„Wioska Wikinga” w Piotrkowie. Piknik historyczny na terenie Akademii Piotrkowskiej
Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.
Akademia Piotrkowska zaprasza do Wioski Wikinga
Akademia Piotrkowska wraz z Piotrkowskim Bractwem Akademickim im. Zygmunta I Starego zapraszają na XI edycję Rodzinnego Pikniku Historycznego „Wioska Wikinga”. W tym roku imprezę zaplanowano na 19 maja (niedziela).
Pomoc, która ratuje życie
We wtorek (26.03) odbyła się druga edycja konkursu medycznego "Wiem, potrafię, ratuję". Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z powiatu piotrkowskiego, tomaszowskiego oraz bełchatowskiego sprawdzili swoją wiedzę oraz umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Kilkanaście protestów związanych z wyborami w Akademii Piotrkowskiej. Kiedy wybory na nowego rektora?
Czy wybory do Kolegium Elektorów były ważne? Część pracowników Akademii Piotrkowskiej nie zgadza się z procesem wyborczym, podczas którego miał zostać wybrany nowy skład Kolegium Elektorów. W tej sprawie złożono kilkanaście protestów podważających przebieg tych wyborów.
Były rektor APT złożył zawiadomienie. Czy prokuratura zajmie się sprawą?
Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra nauki Dariusza Wieczorka. Złożył je były rektor APT prof. Dariusz Rogut. Piotrkowska prokuratura nie zajmie się jednak sprawą. Dlaczego?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat