Advertisement

Artykuły do tagu: Święto

Archiwum otwiera swe podwoje
Kolejna odsłona Dnia Archiwisty zbliża się wielkimi krokami. W Piotrkowie Trybunalskim będzie można zapoznać się z sylwetką piotrkowianina Michała Rawity Witanowskiego, a dodatkowo wziąć udział w interesujących prelekcjach, czy specjalnie na tę okazję przygotowanej grze archiwalnej.
Sulejowskie dożynki we Włodzimierzowie [ZDJĘCIA]
W niedzielę podczas Dożynek i Święta gminy Sulejów mieszkańcy wspólnie podziękowali za tegoroczne plony. Po raz pierwszy dożynki zorganizował Włodzimierzów.
Święto Plonów w gminie Grabica [ZDJĘCIA]
W niedzielę za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z gminy Grabica. Najważniejszym elementem święta był oczywiście ceremoniał dożynkowy, ale włodarze nie zapomnieli także o inny atrakcjach.
Dożynki w Łękach Szlacheckich [ZDJĘCIA]
To jedna z najbardziej rolniczych gmin powiatu piotrkowskiego, dlatego święto plonów ma tu zawsze szczególny wymiar. W sobotę za tegoroczne zbiory dziękowali mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie.
Pierwszy dzień Rol - Szansy. Mnóstwo wystawców. Tłumy odwiedzających
To już 31. wystawa Rol – Szansa w Piotrkowie. Pogoda piękna, mnóstwo wystawców, tłumy odwiedzających.
Gwiazdy
W ten weekend świętować będą także rolnicy z gminy Grabica. W niedzielę zaplanowano dożynki, które odbędą się w Szydłowie. Zaplanowano ceremoniał dożynkowy, ale nie będzie brakowało także artystycznych akcentów.
Niezapomniane dożynki w Łękach Szlacheckich: muzyka, taniec i wiele atrakcji dla całej rodziny!
Tegoroczny weekend będzie niezwykle obfity w dożynki. Gminne święto plonów zorganizowane zostanie w sobotę w gminie Łęki Szlacheckie. Oprócz ceremoniału dożynkowego zaplanowano także szereg innych atrakcji.
Rolnicy będą świętować w Aleksandrowie
Już w niedzielę Gminne Święto Plonów zaplanowano w gminie Aleksandrów. Uroczystości dożynkowe połączone zostaną z Aleksandrowskim Festiwalem Dźwięków, Smaków i Tradycji. Imprezę zaplanowano na boisku w Aleksandrowie, a nie zabraknie na niej także występów artystycznych.
Dożynki wojewódzkie w Paradyżu [ZDJĘCIA]
Chleb dożynkowy upieczony z ostatnich zbiorów to symbol polskiego rolnictwa. W niedzielę tym wyjątkowym chlebem marszałek województwa Grzegorz Schreiber podzielił się z rolnikami z całego regionu, dziękując im za ciężką, całoroczną pracę. W Dożynkach Województwa Łódzkiego, które w tym roku odbyły się w Paradyżu, wziął też udział wiceprezes Rady Ministrów RP, Jarosław Kaczyński, który właśnie tu zapowiedział, że 14. emerytura będzie wynosić w 2023 roku 2.200 zł netto.
W Piotrkowie uczcili pamięć poległych 
W 103. rocznicę „Cudu nad Wisłą” piotrkowianie upamiętnili poległych bohaterów, składając kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat