Advertisement

Artykuły do tagu: Święto

Parafialne dożynki w Rozprzy [ZDJĘCIA]
Dożynki parafialne odbyły się w niedzielę w Rozprzy. Podczas uroczystej mszy świętej dziękowano za tegoroczne plony.
Święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się w sobotę w Lubieniu w gminie Rozprza. Była to już czwarta edycja tej zainicjowanej przez mieszkańców imprezy, a atrakcji dla przybyłych nie brakowało.
Wyróżniono najpiękniejsze wieńce dożynkowe
W piątek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyła się uroczystość podsumowująca tegoroczne Powiatowe Święto Plonów. Wręczono także wyróżnienia dla najpiękniejszych wieńców dożynkowych.
Święto plonów w Wolborzu [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Wolborzu odbyły się dożynki gminno-parafialne. Były podziękowania, prezentacje kół gospodyń wiejskich oraz artystyczne występy.
Dożynki w Moszczenicy [ZDJĘCIA]
W niedzielę w Moszczenicy zorganizowano gminno-parafialne dożynki. W trakcie wydarzenia podziękowano za tegoroczne plony. Nie zabrakło także dobrej zabawy przy muzyce.
Powiatowe dożynki w Łękach Szlacheckich [DUŻO ZDJĘĆ]
Ostatnia niedziela sierpnia to wielkie święto rolników z powiatu piotrkowskiego. W Łękach Szlacheckich odbywają się dożynki powiatowe. Niespodziewanie uroczystości przerwał jednak ulewny deszcz.
Dożynki powiatowe już w niedzielę
Już w najbliższą niedzielę odbędą się dożynki powiatowe, podczas których rolnicy z całej ziemi piotrkowskiej będą dziękować za tegoroczne plony. W tym roku wydarzenie odbywa się w Łękach Szlacheckich, a gwiazdą muzyczną imprezy będzie Andre.
Dzień Niepodległości z ukraińskimi dziećmi
Mimo wojny, na co dzień mieszkają w Ukrainie. Tydzień temu, na zaproszenie Samorządu Województwa Łódzkiego przyjechały do Polski, do Spały. Na koloniach grają w piłkę, pływają, poznają nasze województwo i cieszą się dzieciństwem oraz bezpiecznymi wakacjami.
Znamy program tegorocznych dożynek
Łęki Szlacheckie będą gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowych. Powiatowe Święto Plonów odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia. Poznaliśmy program tegorocznej uroczystości.
Muzyczne akcenty na Piotrkowskim Święcie Miodu
Występy lokalnych zespołów ludowych uświetniły VIII Piotrkowskie Święto Miodu. Artyści prezentowali się na płycie Rynku Trybunalskiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat