Jak co roku przedstawiciele i sympatycy lewicy spotkali się pod tablicą Kazimierza Szmidta aby złożyć kwiaty w Święto Pracy 1 maja. Tablica upamiętnia prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego w latach 1924-1931, działacza Polskiej Partii Socjalistycznej.
Z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski Władze Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają na uroczyste obchody uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w intencji ojczyzny (Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej) o godzinie 10:00.
Katolicy przygotowują się do Świąt Wielkiej Nocy. Dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Ten czas obejmuje trzy dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę i dla katolików jest najważniejszym czasem w ciągu całego roku liturgicznego.
Urokliwe pisanki, piękne palmy, baranki i zajączki – to tylko kilka z najbardziej charakterystycznych symboli Wielkanocy, które zawitały do gminy Czarnocin. W budynku EKOSFERY zorganizowany został już po raz 8 Koszyczek Wielkanocny Gminy Czarnocin.
To właśnie 14 lutego przypada dzień zakochanych. Nazwa tego święta pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest właśnie 14 lutego.
Tłumy mieszkańców wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w sobotnie popołudnie w Piotrkowie. Marsz rozpoczął się przy Zamku Królewskim, a zakończył pod bazyliką farną.
Katolicy na całym świecie obchodzą w sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną potocznie świętem Trzech Króli. W naszym kraju wierni w tym dniu oznaczają kredą drzwi swoich domów na znak obecności Chrystusa w tej rodzinie.
Uroczyste msze święte, pochody przez miasto w okolicznościowych strojach, dźwięki orkiestry dętej, poczty sztandarowe, odznaczenia dla zasłużonych, spotkania pracowników w bardzo licznym gronie i niepowtarzalnej atmosferze. Tak kiedyś obchodzono w Dzień Górnika w FMG „Pioma” w Piotrkowie Trybunalskim. Dziś pozostała tylko tęsknota za utraconymi barbórkowymi tradycjami i wspomnienie dawnej świetności Fabryki Maszyn Górniczych.
Niosąc razem biało-czerwoną flagę, mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska pokazali, że wspólnota i tradycja są fundamentem odzyskanej przez Polskę 105 lat temu niepodległości. Wcześniej mieszkańcy gminy wzięli udział w Biegu Niepodległości.
Przedstawiciele gminy Wolbórz, różnych organizacji i stowarzyszeń uroczyście złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu. Następnie po Mszy Świętej w intencji ojczyzny odbył się koncert laureatów II Przeglądu Piosenki Patriotycznej "Z młodej piersi się wyrwało...".