Advertisement

Artykuły do tagu: program

Powstaną nowe hale sportowe. Nie tylko w Piotrkowie
Nowe hale sportowe powstaną w naszym regionie. Aż sześć takich obiektów zostanie wybudowanych dzięki dofinansowaniu z Programu Olimpia, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jedna z nich powstanie w Piotrkowie, a kolejne w gminach powiatu.
Znamy gwiazdy tegorocznych Dni Piotrkowa
Od 9 do 11 czerwca w Piotrkowie odbędą się w tym roku Dni Miasta. Scena główna będzie zlokalizowana na placu Niepodległości. Oprócz samych koncertów zaplanowano także inne atrakcje.
Nabór wniosków o udzielenie dotacji przedłużony
Do 7 kwietnia przedłużono nabór wniosków w ramach programu dotacji na wymianę tzw. kopciuchów w gminie Wola Krzysztoporska. Samorząd przeznaczył w budżecie na ten cel 300 tysięcy złotych.
Dlaczego warto wdrażać płatności bezgotówkowe?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przedsiębiorcy ewidencjonujący sprzedaż za pomocą kas fiskalnych mają obowiązek zapewnić swoim klientom płatności bezgotówkowe. Warto jednak pamiętać, że ich wprowadzenie to nie tylko sposób na uniknięcie kary, ale też niemałe korzyści dla samego przedsiębiorstwa. Sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować i jak wybrać terminal płatniczy odpowiedni dla Twojej branży.
Poznali świat
W piotrkowskiej siedzibie Gigantów Programowania trwają zajęcia, w ramach których dzieci i młodzież mogą poznać tajniki tworzenia gier, którymi w przeszłości zachwycali się zapewne niektórzy z ich rodziców. Oprócz popularnych starych tytułów, sięgają jednak i po te aktualne. Tym samym uczą się przez zabawę.
Zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
W najbliższy weekend (28-29.01.2023) odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze będą kwestować także na terenie gminy Wolbórz. Nie zabraknie też koncertów oraz wydarzeń towarzyszących.
Święto Niepodległości w Piotrkowie. Co zaplanowano?
11 listopada świętować będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Znamy już program uroczystości, które odbędą się w Piotrkowie.
Lekcje z robotem? Dlaczego nie
Nauka elektroniki i programowania z robotem? A może matematyka z klockami LEGO? Właśnie takich angażujących rozwiązań potrzebuje nowoczesna szkoła. Taką placówką staje się właśnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie, gdzie w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości za kwotę 97.800 zł kupiono wiele interesujących pomocy naukowych.
Duże zainteresowanie warsztatami programistycznymi
W miniony weekend odbyła się akcja „Koduj z Gigantami”, która była 11. edycją największych w Polsce bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży. Warsztaty zostały zorganizowane także w placówce Gigantów Programowania przy ulicy Gabriela Narutowicza 18A/7 w Piotrkowie Trybunalskim.
Największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne w Piotrkowie
Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? Rusza “Koduj z Gigantami”  11. edycja, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna w Piotrkowie odbędzie 3-4 września i 17 września.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat