Advertisement

Artykuły do tagu: wiara

Męski Różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa w pierwszą sobotę adwentu
W sobotę (03.12.2022) ulicami Piotrkowa po raz 45. przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Grudniowa edycja wydarzenia związana jest również z obchodami 100-lecia Parafii pw. św. Jacka i św. Doroty – macierzystej parafii tej inicjatywy.
Piotrkowski Męski Publiczny Różaniec po raz 44
W sobotę (5 listopada) już po raz 44 ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Piotrkowska inicjatywa należy do ścisłej czołówki najstarszych i nieprzerwanie funkcjonujących Męskich Publicznych Różańców w kraju.
Męski Różaniec znów w Piotrkowie
Pierwsza sobota listopada (05.11.2022) to okazja, by dołączyć do modlitewnego spotkania w ramach Męskiego Publicznego Różańca. To już 44. edycja wydarzenia, a tym razem jego uczestnicy zgromadzą się m.in. z myślą o swoich bliskich zmarłych.
Różaniec ulicami miasta
Piotrkowianie tłumnie wzięli udział w ulicznym różańcu, który w niedzielę (23.10) odbył się w naszym mieście.
Męski Publiczny Różaniec tym razem ogólnoświatowy
Męski Publiczny Różaniec w październiku wyjątkowo odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w drugą sobotę miesiąca. Będzie to już 43. odsłona wydarzenia. Zmiana terminu wynika z międzynarodowej inicjatywy Ogólnoświatowego Męskiego Różańca.
Arcybiskup odwiedził piotrkowskie więzienie
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się w piątek (30.09.2022) sympozjum z udziałem m.in. arcybiskupa metropolity łódzkiego Grzegorza Rysia oraz kierownictwa Służby Więziennej okręgu łódzkiego. Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń i koordynacja posługi duszpasterskiej w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych ponieważ jednostki mają rożną specyfikę, przebywają w nich odmienne kategorie osadzonych i wypracowane rozwiązania często są bardzo zróżnicowane.
Za nami 42. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie
W sobotę (03.09.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 42 przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział ok. 50 mężczyzn. Jak co miesiąc piotrkowianie spotkali się o godz. 10:00 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego. Wspólną modlitwę rozpoczęto od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwy do św. Michała Archanioła.
Piotrkowski Męski Różaniec w święto Przemienienia Pańskiego
W sobotę (06.08.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego po raz 41. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział czterdziestu mężczyzn. Obficie padający deszcz nie zniechęcił piotrkowian do modlitwy na ulicach miasta.
Radosna, uroczysta i pełna wspomnień była eucharystia z okazji jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza kanonika Remigiusza Wysockiego. Znany ze swojej działalności ewangelizacyjnej kapłan, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla niego dniu. Pokazał też swoją dobrą formę, dobry humor i bardzo dobry głos!
Po raz 40 spotkają się na modlitwie różańcowej
Jubileuszowa, 40. edycja Męskiego Publicznego Różańca przejdzie w sobotę (02.07.2022) przez piotrkowskie ulice. Organizatorzy zachęcają, by przyłączyć się do inicjatywy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat