Artykuły do tagu: Rynek

Zuchy i harcerze świętowali na piotrkowskim rynku
Dzień Myśli Braterskiej tradycyjnie odbywa się na całym świecie 22 lutego. Jak co roku to święto celebrowali także piotrkowscy harcerze. W związku z tym spotkali się w Rynku Trybunalskim.
„Muzyczna kamienica” w Rynku Trybunalskim
Tym razem, w ramach naszego cyklu, skupimy się na jednej z najpiękniej odnowionych kamienic na piotrkowskiej Starówce. Znajduje się na rogu Rynku Trybunalskiego i ulicy Grodzkiej. A czy wiecie, że jest to "muzyczna kamienica"?
Domek? Gołębnik? Pokoik dla dzieci? Okazuje się, że coś zupełnie innego....
Rynek Trybunalski to miejsce, w którym większość piotrkowian bywa dość regularnie. Tym razem także tam zawędrujemy, aby przyjrzeć się miejscu, na które spoglądamy rzadko. Aby je zobaczyć, trzeba spojrzeć nieco wyżej. Okazuje się, że przeznaczenie tych obiektów wielu może zaskoczyć...
Przedświąteczne spotkanie w Rynku z teatrem ognia [ZDJĘCIA  I WIDEO]
Świetne widowisko teatru ognia, wigilijny poczęstunek, karuzela dla najmłodszych, wspólne kolędowanie i jarmark świąteczny – tak wyglądało miejskie przedświąteczne spotkanie piotrkowian w Rynku Trybunalskim.
Tłumnie na miejskim bazarze. Robimy przedświąteczne zakupy [ZDJĘCIA]
Ostatnia niedziela handlowa w roku to okazja na zrobienie przedświątecznych zakupów. Czynne są nie tylko sklepy, dużą popularnością cieszy się także piotrkowski bazar.
Przedświąteczne spotkanie już w niedzielę. Co zaplanowano?
Już w najbliższą niedzielę (17 grudnia) w sercu piotrkowskiej Starówki odbędzie się coroczne "Przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami miasta", czyli popularna wigilia miejska. Czekają atrakcje oraz symboliczny wigilijny poczęstunek.
Trwa Międzynarodowe Forum Gospodarcze
Międzynarodowe Forum Gospodarcze to wydarzenie organizowane przez Powiat Piotrkowski skierowane do sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizacji, przedsiębiorców z kraju i z zagranicy, przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz władz samorządowych. Wydarzenie odbywa się w Hotelu Górskim w Proszeniu.
10.11.2023 07:26
Nielegalny proceder?
Czy ptasia grypa, która na początku października wystąpiła na terenie gminy Wolbórz, uderza w hodowców gołębi z naszego regionu? Do radia Strefa FM zgłosił się słuchacz, który jest pasjonatem gołębi. Pytał, jak długo rynek przy ul. Bawełnianej w Piotrkowie pozostanie dla nich zamknięty. Jak się okazuje, sprawa ma drugie dno.
Kandydaci
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego rozmawiali w Rynku Trybunalskim z niektórymi kandydatami do Sejmu, którzy już w 15 października powalczą o mandaty w Okręgu Wyborczym nr 10. Podczas spotkania, które zorganizowano we wtorkowe (10.10.2023) popołudnie, na pytania przybyłych odpowiadali: Anita Sowińska, Katarzyna Nowakowska, Małgorzata Pingot, Bogusław Wołoszański, Piotr Wojtysiak i Dariusz Cecotka. Towarzyszył im wspólny kandydat opozycji do Senatu Marek Mazur.
Rynek zamienił się w taneczny parkiet
Piotrkowska Potańcówka odbyła się w piątkowy wieczór w Rynku Trybunalskim. Taneczna zabawa po raz drugi przyciągnęła na piotrkowską starówkę kilkaset osób.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat