Advertisement

Artykuły do tagu: Wiara

Piotrkowski Męski Różaniec w święto Przemienienia Pańskiego
W sobotę (06.08.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego po raz 41. przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział czterdziestu mężczyzn. Obficie padający deszcz nie zniechęcił piotrkowian do modlitwy na ulicach miasta.
Radosna, uroczysta i pełna wspomnień była eucharystia z okazji jubileuszu 60-lecia kapłaństwa księdza kanonika Remigiusza Wysockiego. Znany ze swojej działalności ewangelizacyjnej kapłan, wyraził wdzięczność wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla niego dniu. Pokazał też swoją dobrą formę, dobry humor i bardzo dobry głos!
Po raz 40 spotkają się na modlitwie różańcowej
Jubileuszowa, 40. edycja Męskiego Publicznego Różańca przejdzie w sobotę (02.07.2022) przez piotrkowskie ulice. Organizatorzy zachęcają, by przyłączyć się do inicjatywy.
Chrześcijańskie spotkanie młodych w Moszczenicy
W najbliższy czwartek na terenie amfiteatru w Moszczenicy odbędzie "Chrześcijańskie spotkanie młodych". Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wydarzeń. Będą wspólne modlitwy i procesja, ale także inscenizacja, przeciąganie liny czy zapasy... w sutannach i komżach.
Różaniec piotrkowskich mężczyzn już po raz 39
W pierwszą sobotę czerwca (04.06.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł XXXIX Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. We wspólnej modlitwie wzięło udział ok. sześćdziesięciu piotrkowian.
Będą się modlić ze zdwojoną siłą
Męski Publiczny Różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 39. To znana już piotrkowianom akcja. W ten weekend wystartuje jednak także zupełnie nowa religijna inicjatywa. To Armia Małych Wojowników.
38. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim
Tradycyjnie, jak w każdą w pierwszą sobotę miesiąca, mężczyźni z Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej. Uczestnicy kolejnej edycji Męskiego Publicznego Różańca spotkają się o 10.00 przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego (Al. Armii Krajowej 19), by wspólnie przejść ulicami miasta i zakończyć swoje spotkanie Eucharystią.
W Piotrkowie będą święcić pokarmy... po raz drugi
Zwyczaj święcenia pokarmów, którymi następnie dzielimy się przy wielkanocnych stołach jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kultywują go jednak również przedstawiciele innych narodowości i odłamów chrześcijaństwa. Swoje święta będą w najbliższy weekend obchodzić m.in. grekokatolicy. Z tej okazji księża z parafii pw. św. Jana Pawła II zapraszają ich, by wspólnie pomodlić się i poświęcić produkty, które przygotowali dla siebie i swoich bliskich.
Dziś Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa
Wielki Czwartek rozpoczyna w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. Ten okres naznaczony jest przebogatą liturgią. Jej wymiar zewnętrzny jest jednak przed wszystkim przyczynkiem do głębokich i duchowych przeżyć wewnętrznych. Wprowadził nas w niego ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim.
17. rocznica śmierci Jana Pawła II
W sobotę (2.04.2022) obchodzimy 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego. Papież zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 w wieku 84 lat.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat