Advertisement

Artykuły do tagu: Wiara

Mężczyźni z różańcami przemaszerowali przez Piotrków
Już po raz 47. mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i okolic wzięli udział w Męskim Publicznym Różańcu. Tym razem drogę od kościoła Najświętszego Serca Jezusowego do parafii św. Jacka i św. Doroty przemierzyło ponad 50 mężczyzn.
Przychodzi ksiądz po kolędzie... Kapłani wyruszyli do swoich parafian
W Piotrkowie księża znów ruszyli z wizytami duszpasterskimi. Kolęda od lat wzbudza bardzo wiele emocji, a my sprawdziliśmy, jak one wyglądają z perspektywy duchownego. Dlaczego będąc księdzem warto lubić psy, kiedy trzeba poczekać jak skoczy Kubacki, co czuje kapłan, gdy w drzwiach słyszy „nie” i jak to naprawdę jest z tą kolędową ofiarą?
Różaniec piotrkowskich mężczyzn w pierwszą sobotę 2023 r.
Pierwsze soboty miesiąca to dla katolików ważne daty w kalendarzu. W sobotę, 7 stycznia 2023 r. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 46. przeszedł Męski Publiczny Różaniec.
Prawosławni świętują Boże Narodzenie. Nabożeństwa w piotrkowskiej cerkwi [zdjęcia]
W kościele prawosławnym Boże Narodzenie jest obchodzone 7 stycznia. Wierni tego kościoła świętują przyjście Chrystusa na świat także w piotrkowskiej cerkwi.
Orszak Trzech Króli w Piotrkowie. Barwne widowisko na Starówce
Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili barwny korowód ulicami Piotrkowa. Trzej królowie wyruszyli na koniach, aby pokłonić się dzieciątku Jezus. W wydarzeniu licznie udział wzięli mieszkańcy Piotrkowa i regionu.
Męski Różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa w pierwszą sobotę adwentu
W sobotę (03.12.2022) ulicami Piotrkowa po raz 45. przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Grudniowa edycja wydarzenia związana jest również z obchodami 100-lecia Parafii pw. św. Jacka i św. Doroty – macierzystej parafii tej inicjatywy.
Piotrkowski Męski Publiczny Różaniec po raz 44
W sobotę (5 listopada) już po raz 44 ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. Piotrkowska inicjatywa należy do ścisłej czołówki najstarszych i nieprzerwanie funkcjonujących Męskich Publicznych Różańców w kraju.
Męski Różaniec znów w Piotrkowie
Pierwsza sobota listopada (05.11.2022) to okazja, by dołączyć do modlitewnego spotkania w ramach Męskiego Publicznego Różańca. To już 44. edycja wydarzenia, a tym razem jego uczestnicy zgromadzą się m.in. z myślą o swoich bliskich zmarłych.
Różaniec ulicami miasta
Piotrkowianie tłumnie wzięli udział w ulicznym różańcu, który w niedzielę (23.10) odbył się w naszym mieście.
Męski Publiczny Różaniec tym razem ogólnoświatowy
Męski Publiczny Różaniec w październiku wyjątkowo odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w drugą sobotę miesiąca. Będzie to już 43. odsłona wydarzenia. Zmiana terminu wynika z międzynarodowej inicjatywy Ogólnoświatowego Męskiego Różańca.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat