Advertisement

Artykuły do tagu: Muzeum

O Narodowym Święcie Niepodległości w piotrkowskim muzeum
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
100 lat Muzeum w Zamku Królewskim
15 października 1922 roku w Zamku Królewskim w Piotrkowie urządzono Muzeum. W przeddzień okrągłego jubileuszu przypominamy historię powstania tego niezwykłego dla Piotrkowa miejsca.
19.09.2022 07:18
Ostatnia giełda staroci
Za nami ostatnia w tym roku giełda staroci. W niedzielne przedpołudnie wiele ciekawych przedmiotów można było zakupić przed piotrkowskim Zamkiem Królewskim.
Ostatnia giełda staroci już w weekend
W najbliższą niedzielę (18.09.2022) odbędzie się ostatnia już w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. XI edycja tego przedsięwzięcia, podobnie jak w poprzednich latach, organizowana jest przez Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Piotrkowski Klub Kolekcjonera.
Piękny koncert w zabytkowych murach
W niedzielne popołudnie w salach piotrkowskiego Zamku Królewskiego odbył się wyjątkowy koncert fortepianowy w wykonaniu światowej sławy artysty Illi Ovcharenko.
Wybitny pianista zagra w piotrkowskim Muzeum
Światowej sławy artysta już w najbliższą niedzielę wystąpi w piotrkowskim Muzeum. W murach Zamku Królewskiego będzie okazja wysłuchać koncertu Illi Ovcharenko, wybitnego ukraińskiego pianisty.
Harcerskie drogi do Niepodległej…
…to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Za nami wernisaż, a ekspozycja będzie dostępna do połowy września.
Odwiedź Soplicowo i zamek Horeszków
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”. Ekspozycja stanowi nie tylko hołd pracowników Muzeum dla dokonań Adama Mickiewicza, ale także wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Romantyzmu Polskiego.
Zmienili się w wakacyjnych rycerzy i archeologów
We wtorkowe przedpołudnie dziedziniec piotrkowskiego Muzeum ponownie wypełniły dzieci. Na najmłodszych przygotowane zostały liczne atrakcje. Uczestnicy „Wakacji w Muzeum” poznali bajkowy świat piotrkowskich legend oraz mieli możliwość spotkać się ze smokiem.
Giełda Staroci znów przy Muzeum
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się druga w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. Jest to już XI edycja tego przedsięwzięcia, które Muzeum w Piotrkowie organizuje wspólnie z Piotrkowskim Klubem Kolekcjonera.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat