Advertisement

Artykuły do tagu: śmieci

Co z segregacją śmieci na piotrkowskim cmentarzu?
Czas Wszystkich Świętych to okres zadumy i wspomnień, ale także wzmożony ruch na cmentarzach. W tym czasie ludzie prześcigają się w ilości zakupionych zniczy oraz wiązanek. To generuje wiele śmieci, które trzeba poddać segregacji.
Śmiecioodpowiedzialny Piotrków
Galeria Focus Mall zaprasza na event "Śmiecioodpowiedzialny Piotrków". Akcja promująca właściwą segregację odpadów połączona ze zbiórką elektrośmieci odbędzie się w najbliższą sobotę.
05.10.2023 11:13
Nowe stawki za śmieci
1 października w gminie Wola Krzysztoporska zmieniły się stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak podkreślają urzędnicy, zmiana stawek dotyczy opłat od IV kwartał bieżącego roku, której termin płatności przypada do 15 stycznia 2024 r.
Stawka za śmieci zostaje bez zmian
Dobra informacja dla mieszkańców gminy Sulejów. Stawka za śmieci zostanie tutaj bez zmian, a wszystko dzięki korzystnie rozstrzygniętemu przetargowi.
Zebrali tony elektrośmieci
Zdecydowanym sukcesem zakończyła się akcja druhów z czternastu jednostek OSP z gminy Wolbórz. Strażacy włączyli się w ogólnopolską inicjatywę zebrania jak największej ilości elektrośmieci. Liczenie łącznej wagi odpadów wciąż trwa, ale już wiadomo, że mówimy o wielkiej masie.
Zostawił śmieci w lesie, odpowie przed sądem
Wspólne działania policjantów z Sulejowa oraz strażników Straży Leśnej pozwoliły na ustalenie i odnalezienie właściciela śmieci pozostawionych w lesie. 41-latek wkrótce odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia. Otrzymał również nakaz posprzątania odpadów.
Inspiruj(SI)ę w Dzień bez Śmiecenia
Już 11 maja rusza 17. edycja kampanii Dzień bez Śmiecenia, prowadzonej przez Rekopol OOO S.A. Pod hasłem „Inspiruj(SI)ę!” organizatorzy zachęcają do promowania prawidłowych postaw ekologicznych w środowisku lokalnym. Na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl na zainteresowanych czeka dawka ekologicznej wiedzy, wiele ciekawych i inspirujących materiałów edukacyjnych, a na najbardziej zaangażowanych - konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – między innymi rowerami górskimi.
16 złotych za śmieci? Tyle płacą tuż za granicą Piotrkowa
16 złotych za osobę płacą za śmieci mieszkańcy gminy Grabica. Na początku 2023 roku rozstrzygnięto nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, a obowiązujące dotychczas stawki nie uległy zmianie.
Jaka stawka za śmieci w 2023 roku w Piotrkowie?
W Urzędzie Miasta podpisano nowe umowy z firmami zajmującymi się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu miasta. Sprawdziliśmy, czy oznacza to także wzrost stawki za śmieci.
Co z choinką po świętach?
Zgodnie z tradycją świątecznie udekorowaną choinkę powinniśmy trzymać w domu aż do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Są jednak tacy, którzy z bożonarodzeniowym drzewkiem rozstają się tuż po 26 grudnia. Co zrobić z nim po zakończeniu świąt?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat