Artykuły do tagu: Śmieci

Śmieci przy drodze. Władze nie odpuszczą sprawcy
Wielka sterta śmieci została porzucona na drodze gruntowej pomiędzy domem ludowym w Bogusławicach a lasem. Zmieszane odpady będzie trzeba posprzątać. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zapowiedział, że zajmie się tym Urząd Miejski. Dodaje jednocześnie, że nie zamierza odpuścić sprawcy, a sprawa już została zgłoszona na policję.
W Rozprzy nie będzie podwyżki za śmieci
W gminie Rozprza podpisano umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu gminy w 2022 roku. Najważniejsza informacja dla mieszkańców jest taka, że nie będzie podwyżek za śmieci.
„Tak” od mieszkańców dla spalarni odpadów?
Centrum Rafinacji Odpadów Komunalnych to pomysł władz samorządowych z naszego regionu na obniżenie ceny śmieci. W magazynie Magiel na antenie radia Strefa FM padło pytanie, czy to dobra inicjatywa? Okazuje się, że zdecydowana większość słuchaczy to zwolennicy takiego rozwiązania.
Bez podwyżki za śmieci?
31 złotych - tyle w przyszłym roku może wynieść stawka za odbiór śmieci w Piotrkowie. Tak wynika z wyliczeń, których dokonali reporterzy radia Strefa FM. To nieco więcej niż płacimy obecnie, ale - w dobie galopujących cen - ewentualna podwyżka może być symboliczna.
Opłata za śmieci od ilości zużytej wody?
Czy w Piotrkowie opłata za wywóz śmieci będzie uzależniona od ilości zużytej wody? Taką metodę wprowadzono już w wielu polskich miastach. Urzędnicy nie wykluczają jej także w grodzie trybunalskim.
Spalarnia pomysłem na tańsze śmieci?
Czy lekiem na drastycznie rosnące ceny odpadów komunalnych będzie budowa Centrum Ekologicznej Rafinacji Odpadów? Taki pomysł mają władze miast i gmin z naszego regionu.
Pomysł na tańsze śmieci w Piotrkowie?
Czy można obniżyć ceny za odbiór śmieci? Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że tak i mają na to pomysł.
Będzie kolejna podwyżka ceny za śmieci?
1400 zł rocznie – tyle w Piotrkowie Trybunalskim przeciętna 4-osobowa rodzina płaci za śmieci. Ile stawki wyniosą w przyszłym roku? Jeszcze nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę wszechobecne podwyżki, można z góry założyć, że i za śmieci zapłacimy więcej. Wydawało się, że kwestią pozostaje tylko: o ile. W morzu złych informacji pojawia się jednak iskierka nadziei...
Za mała dziura. Trudno wcisnąć
Przy osiedlowych śmietnikach w Piotrkowie stoją m.in. druciane pojemniki na plastik. Początkowo były one przeznaczone na butelki tzw. pety. Dziś, gdy nasza ekologiczna świadomość nieco wzrosła, próbujemy tam także wrzucać każde inne opakowanie plastikowe. Niestety próbujemy, bo otwór do tego przeznaczony jest zbyt mały, by skutecznie przez niego przecisnąć np. kanister po płynie do spryskiwacza lub 5. litrowej wodzie, większą doniczkę czy chociażby worek plastikowy z paroma pudełkami po mięsie.
Nowela tzw. ustawy śmieciowej z podpisem prezydenta
Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz ustawy o odpadach - podała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP. Nowela ustanawia m.in. maksymalną opłatę śmieciową przy naliczaniu jej w oparciu o zużycie wody.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat