Advertisement

Artykuły do tagu: cmentarz

Chcą ratować zabytkowy kościółek w Witowie
Na cmentarzu w Witowie stoi zabytkowy kościółek, który grozi zawaleniem. Proboszcz tamtejszej parafii wraz z grupą zaangażowanych osób podjęli się próby ratowania tego miejsca. W pierwszej kolejności wykonywane są tam prace zabezpieczające.
Zakończono kolejne prace na terenie cmentarza
Do tej pory dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego na cmentarzu parafialnym w Sulejowie wyremontowano kwaterę żołnierzy Wojska Polskiego oraz kwaterę ofiar cywilnych. Obecnie trwają prace remontowe pomnika ofiar cywilnych. W tym roku stary, cementowy krzyż, został zastąpiony granitowym.
Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Cmentarza Wojennego w Milejowie (ZDJĘCIA)
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
Rozkaz nie dotarł. Pamięć o tragedii sprzed 83 lat
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
03.11.2022 10:29
Jest kolejny rekord
Blisko 32 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Nigdy dotąd nie udało się zebrać tak wysokiej kwoty.
Kończą się prace w Milejowie
Kończą się prace przy rewitalizacji cmentarza wojennego w Milejowie. To miejsce, w którym spoczywają żołnierzy polegli w walce o szosę piotrkowską w 1939 roku.
Podpowiadamy, jak dostać się na cmentarz w Piotrkowie
Na uroczystość Wszystkich Świętych zmieniała się organizacja ruchu wokół piotrkowskich cmentarzy. Inaczej kursują także autobusy MZK. Zebraliśmy wszytskie zmiany, aby podpowiedzieć, jak dojechać na piotrkowskie cmentarze.
35. raz kwestują, aby ratować zabytkowe nagrobki
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego już 35. raz prowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim w Piotrkowie. Datki zbierane będą do najbliższej środy.
Piotrkowianie sprzątają groby bliskich zmarłych
Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na piotrkowskich cmentarzach i ich okolicach ruch jest już bardziej wzmożony niż zazwyczaj. Piotrkowianie korzystają ze sprzyjającej w ten weekend pogody i sprzątają groby bliskich zmarłych przed początkiem listopada.
Zamykają ulice przy cmentarzach w Piotrkowie. Co się zmieni?
Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w rejonie piotrkowskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. Sprawdziliśmy, jak będzie można dojechać na groby swoich bliskich.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat