Advertisement

Artykuły do tagu: cmentarz

Rozprza walczy o tytuł „Modernizacji Roku”
Gmina Rozprza walczy o tytuł „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” Do konkursu została zgłoszona modernizacja, jaką wykonano na cmentarzu wojennym w Milejowie. Na inwestycję głos może oddać każdy z internautów.
Jak przechowywać znicze w domu przed zaniesieniem ich na cmentarz?
Znicze to symbol nie tylko pamięci o naszych bliskich zmarłych. W Polsce tradycja ich palenia na grobach sięga wieków. Wielu z nas dba o to, aby na grobach naszych bliskich zawsze paliły się piękne znicze. Jednak, aby prezentowały się one estetycznie i przez długi czas były w dobrym stanie, warto pamiętać o kilku praktycznych poradach dotyczących ich przechowywania w domu przed zaniesieniem na cmentarz.
Uwaga! Zamknięta ul. Partyzantów
Przy okazji świąt wielkanocnych wielu mieszkańców odwiedza swoich bliskich zmarłych na piotrkowskich cmentarzach. W związku ze zwiększonym ruchem w tym miejscu urzędnicy zdecydowali się na zmianę w organizacji ruchu.
Chcą ratować zabytkowy kościółek w Witowie
Na cmentarzu w Witowie stoi zabytkowy kościółek, który grozi zawaleniem. Proboszcz tamtejszej parafii wraz z grupą zaangażowanych osób podjęli się próby ratowania tego miejsca. W pierwszej kolejności wykonywane są tam prace zabezpieczające.
Zakończono kolejne prace na terenie cmentarza
Do tej pory dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego na cmentarzu parafialnym w Sulejowie wyremontowano kwaterę żołnierzy Wojska Polskiego oraz kwaterę ofiar cywilnych. Obecnie trwają prace remontowe pomnika ofiar cywilnych. W tym roku stary, cementowy krzyż, został zastąpiony granitowym.
Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Cmentarza Wojennego w Milejowie (ZDJĘCIA)
Wydarzenie zorganizowano 11 listopada. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Niepodległości.
Rozkaz nie dotarł. Pamięć o tragedii sprzed 83 lat
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
03.11.2022 10:29
Jest kolejny rekord
Blisko 32 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Nigdy dotąd nie udało się zebrać tak wysokiej kwoty.
Kończą się prace w Milejowie
Kończą się prace przy rewitalizacji cmentarza wojennego w Milejowie. To miejsce, w którym spoczywają żołnierzy polegli w walce o szosę piotrkowską w 1939 roku.
Podpowiadamy, jak dostać się na cmentarz w Piotrkowie
Na uroczystość Wszystkich Świętych zmieniała się organizacja ruchu wokół piotrkowskich cmentarzy. Inaczej kursują także autobusy MZK. Zebraliśmy wszytskie zmiany, aby podpowiedzieć, jak dojechać na piotrkowskie cmentarze.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat