Artykuły do tagu: Wszystkich Świętych

Policja podsumowuje pierwsze dni akcji
Policjanci podsumowali pierwsze dni Działań Wszystkich Świętych. 7 wypadków drogowych, 8 osób rannych i 21 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda wstępne podsumowanie stanu bezpieczeństwa na drogach województwa łódzkiego w pierwszych dwóch dniach Działań Wszystkich Świętych.
Z wizytą na grobach bliskich - fotorelacja
Piotrkowskie cmentarze, jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych zgromadziły tłumy. Licznie przybyli uczcili pamięć bliskich zmarłych, zapalając znicze i przystrajając ich groby kwiatami.
Co z segregacją śmieci na piotrkowskim cmentarzu?
Czas Wszystkich Świętych to okres zadumy i wspomnień, ale także wzmożony ruch na cmentarzach. W tym czasie ludzie prześcigają się w ilości zakupionych zniczy oraz wiązanek. To generuje wiele śmieci, które trzeba poddać segregacji.
Odeszli w ostatnich 12 miesiącach
Wśród zmarłych, którzy odeszli w minionym roku są nauczyciele, żołnierze, osoby cenione przez różne pokolenia piotrkowian oraz mieszkańców powiatu piotrkowskiego. To m.in. mł. bryg. Maciej Dobrakowski, phm. Tomasz Czechowski, Krzysztof Łęski, Małgorzata Brylska czy Henryk Pirek.
31.10.2023 10:51
Tylko jeden znicz
Troska o przyszłość planety i o ekologię dociera z roku na rok w większą liczbę miejsc. Dziś coraz głośniej mówi się o tym, by przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych nie kupować zestawu zniczy na groby naszych bliskich, ale postawić na każdym tylko jeden znicz. Czy zatem proekologiczne praktyki zagoszczą również na cmentarzach?
30.10.2023 11:39
Startuje coroczna kwesta
Uroczystość Wszystkich Świętych w Piotrkowie niezmiennie łączy się z kwestą na rzecz ratowania nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego. W tym roku, z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, zbiórka odbędzie się już po raz 36.
Zmiany w MZK na Wszystkich Świętych
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w tym okresie w rejonie piotrkowskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. W dniach od 31 października (wtorek) od godz.15:00 do 3 listopada (piątek) do godz. 7:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Spacerowa, Partyzantów i Cmentarna. Zmienią się także trasy kursowania oraz rozkład jazdy autobusów.
Więcej patroli na Wszystkich Świętych
Akcja „Wszystkich Świętych" w tym roku rozpocznie się dla policjantów z województwa łódzkiego 31 października i potrwa do 5 listopada. Wiele osób w tym czasie zdecyduje się wydłużyć sobie weekend, aby odwiedzić groby swoich najbliższych i przy okazji spotkać się z rodziną. W tym okresie możemy spodziewać się też wzmożonego ruchu na polskich drogach.
Zdążą przed 1 listopada?
Już za tydzień piotrkowskie nekropolie będą przeżywać prawdziwe oblężenie. Uroczystość Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem na ulicy Partyzantów kończy się modernizacja drogi.
Odwiedzamy groby swoich bliskich (ZDJĘCIA)
W porównaniu do minionych słonecznych dni, dziś pogoda nas nie rozpieszcza. Pomimo tego już od wczesnych godzin porannych piotrkowianie oraz osoby przyjezdne z innych miast tłumnie udali się na cmentarze, aby pomodlić się za swoich bliskich zmarłych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat