Artykuły do tagu: MZK

Potrącenie pieszego na Słowackiego
Do potrącenia pieszego na pasach przez autobus MZK doszło około godziny 20:00. Zdarzenie miało miejsce zbiegu ulic Słowackiego i Paderewskiego.
Coraz więcej elektrycznych emzetek na ulicach miasta
Kolejnych 5 nowych autobusów wyjechało w poniedziałek (15.03) na ulice Piotrkowa Trybunalskiego. Są to zeroemisyjne autobusy elektryczne, które będą obsługiwać ruch pasażerski na wszystkich liniach.
Puste przebiegi piotrkowskich autobusów?
Część mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego jest niezadowolonych z tego, że nie mogą dojechać autobusem linii nr 5 do Bujen. Problem jest związany z remontem jednej z ulic miasta.
Darmowa komunikacja miejska w Piotrkowie?
Czy darmowa komunikacja powinna być wprowadzona w Piotrkowie? - Raczej tak, pod warunkiem, że zostanie gruntownie przebudowana i dostosowana do współczesnych potrzeb mieszkańców. Czy darmowa komunikacja musi kosztować miasto więcej, niż kosztuje dzisiaj? - Okazuje się, że niekoniecznie.
Autobusem nie przejedziesz
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim poinformował, że w związku z pracami polegającymi na budowie chodnika na ul. Nowowiejskiej, mieszkańcy podróżujący komunikacją miejską, muszą przygotować się na utrudnienia. W dniach 4 i 5 marca nie będzie możliwości kursowania w tym rejonie autobusów linii 9 ul. Nowowiejską.
Ważne zmiany weszły w życie. Od czwartku nowy rozkład w Piotrkowie
1 lutego 2024 r. wprowadzone zostały istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najważniejszą z nich jest uruchomienie nowej linii autobusowej nr 3. Zmienią się też trasy linii: 2, 5 i 6.
Zmiany w rozkładach MZK. Będzie nowa linia
Od 1 lutego 2024 roku wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Najważniejsza z nich to uruchomienie nowej linii autobusowej nr 3. Zmienią się też trasy linii: 2, 5 i 6. Szczegółowy opis zmian znajdziecie poniżej.
Sprawdź jak będą kursowały autobusy w święta
Tradycyjnie w okresie świąteczno-noworocznym zmienia się rozkład funkcjonowania komunikacji miejskiej. Przedstawiamy jak w najbliższych dniach będą kursowały autobusy.
MZK na Święto Niepodległości
11 listopada zaplanowano w Piotrkowie obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystości odbędą się po południu, a to w godzinach 16:00-20:00 spowoduje wyłączenie części ulic.
(Dez)organizacja komunikacji na Wszystkich Świętych!
W wielu polskich miastach komunikacja miejska pracuje w okresie Wszystkich Świętych na maksymalnych obrotach. Chodzi o to, by mieszkańcy pozostawili samochody w garażach i na parkingach, przesiadając się do publicznego transportu. Niestety. W Piotrkowie myślenie o rozwiązaniu tego problemu zatrzymało się na etapie połowy XX wieku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat