Advertisement

Artykuły do tagu: wystawa

02.02.2023 10:33
Eksperymenty w Mediatece
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
O Powstaniu Styczniowym w Piotrkowie
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
W krwawym polu srebrne ptaszę...
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.
Odwiedzający piotrkowską mediatekę będą mieli okazję spotkać "Londyńczyków". To tytuł wystawy Jerzego Kańskiego, którą można już oglądać w holu obiektu.
13.01.2023 13:38
Nowe wystawy w ODA
W piątek Ośrodek Działań Artystycznych otwiera dwie nowe wystawy, które będzie można oglądać w galeriach przy ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sieradzkiej.
Pióra wieczne w mediatece
„Historia i teraźniejszość Polski - piórem wiecznym pokazana” - to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać w piotrkowskiej mediatece. Głównym bohaterem będą oczywiście... wieczne pióra.
Fotograficzne Archiwum Miasta gotowe
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego stworzyło Fotograficzne Archiwum Miasta. Autorem projektu został Witold Stawski członek Zarządu TPPT. Wszystko zaczęło się w 2018 roku. W Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację całego przedsięwzięcia.
Wystawa pamiątek sportowych w Piotrkowie
Medale, odznaki, koszulki i wiele innych gadżetów związanych z piłką ręczną i zapasami będzie można oglądać podczas drugiej wystawy pamiątek sportowych z Piotrkowa. Zbiory będzie można podziwiać w piątek w godz. 11-15 na terenie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Kolejna odsłona 40-lecia pracy artystycznej Bronisława Brylskiego
Blisko 200 osób wzięło udział w wernisażu wystawy malarstwa pt. "Po prostu Bronek", który odbył się w piątek (2.12.2022r), o godz. 17.00 w galerii ODA przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie. Wśród nich były władze miasta, powiatu piotrkowskiego i przedstawiciele duchowieństwa. Nie zabrakło również piotrkowskich (i nie tylko) przedstawicieli naszego środowiska artystycznego.
Wystawa gołębi rasowych
Już po raz kolejny w gminie Moszczenica odbędzie się spotkanie hodowców najpiękniejszych okazów gołębi rasowych. Organizatorzy liczą na to, że być może w którejś z ras doczekają się championa. Udział w imprezie, którą zaplanowano na pierwszy weekend grudnia, może wziąć każdy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat