Artykuły do tagu: wystawa

Józef Jakubczyk i jego wyjątkowa Ziemia Piotrkowska uwieczniona na fotografiach
Mediateka 800-lecia zaprasza na wystawę fotograficzną Józefa Jakubczyka zatytułowaną "Moja wyjątkowa Ziemia Piotrkowska". Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi w najbliższy piątek.
Piotrkowski Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę "Epizody z życia przedmiotów. Kolekcja martwej natury w zbiorach Biura Wystaw Artystycznych w Sieradzu".
VII Trybunały Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie
Targi Modelarstwa Kolejowego wraz z wystawą makiet, pokazem kolejki ogrodowej, konkursami i zabawami dla dzieci odbędą się w najbliższy weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Piotrkowie pod wspólną nazwą "VII Trybunały Modelarstwa Kolejowego”.
Dawny Piotrków i okolice zaklęte w Fotoplastikonie
Unikatowe archiwalne fotografie miasta i regionu, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, opracowane cyfrowo w formacie 2D i 3D, dostępne są dla zwiedzających przed wejściem do Mediateki 800-lecia. W piątek (07.06.2024) odbył się wernisaż wystawy.
Dawny Piotrków zaklęty w Archiwalnym Fotoplastikonie
W dniach 6-27 czerwca 2024 r. przed budynkiem Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim zagości Archiwalny Fotoplastikon. Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na uroczysty wernisaż, który odbędzie się w piątek (07.06.2024) o godz. 12:00. To pierwszy przystanek tegorocznej edycji projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego.
„Wioska Wikinga” w Piotrkowie. Piknik historyczny na terenie Akademii Piotrkowskiej
Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.
Czas zatrzymany powiewem wachlarzy
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pn. "Czas zatrzymany powiewem wachlarzy", który odbędzie się 11 maja 2024 roku o godz. 17.00 (Plac Zamkowy 4).
Wystawa „Chłopi w Archiwach” oficjalnie otwarta
W tym roku będziemy świętować setną rocznicę przyznania literackiej Nagrody Nobla Władysławowi Reymontowi za powieść „Chłopi”. Z tej okazji Archiwum Państwowe przygotowało bogato ilustrowaną wystawę poświęconą autorowi epopei oraz jego dziedzictwu.
Psy myśliwskie rywalizowały w Piotrkowie
Ponad 300 hodowców przyjechało w niedzielę (03.03.2024) do Piotrkowa Trybunalskiego, by zaprezentować swoje psy. To w związku z III Krajową Wystawą Psów Ras Myśliwskich, która została zorganizowana w hali "Relax".
Archiwiści przypomnieli wyjątkową postać. Kim był Michał Rawita-Witanowski?
Michał Rawita-Witanowski to bohater kolejnej publikacji piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Autorzy podkreślają, że jest to pozycja dla każdego, zarówno zawodowych historyków, pasjonatów, ale także dla rodzinnych archiwistów. Jej promocja, a zarazem premiera specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy, odbyła się w poniedziałek (26.02.2024) w siedzibie archiwum.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat