Advertisement

Artykuły do tagu: Ciepło

Jest nowa taryfa za ciepło w Piotrkowie
Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje na temat planów wprowadzenia niższej taryfy za ciepło w Piotrkowie. Zacznie ona obowiązywać od 1 maja, ale obniżki będą dotyczyć głównie przedsiębiorców.
Marlena Wężyk-Głowacka: ciepło mogło być nawet o połowę tańsze
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
Nabór wniosków o udzielenie dotacji przedłużony
Do 7 kwietnia przedłużono nabór wniosków w ramach programu dotacji na wymianę tzw. kopciuchów w gminie Wola Krzysztoporska. Samorząd przeznaczył w budżecie na ten cel 300 tysięcy złotych.
Wynegocjowali tańszy gaz. Prezes zapowiada obniżkę cen
Władze Elektrociepłowni podpisały nową umowę na dostawy gazu i węgla. Prawdopodobnie spowoduje to obniżkę cen, będzie ona jednak dotyczyć wyłącznie przedsiębiorców.
DH Merkury skrócił sezon grzewczy. Mają nadzieję na niższe rachunki
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
08.03.2023 07:30
Co z tym ciepłem?
Jakie były kryteria wyboru dostawcy gazu, czemu nie wstrzymano uruchomienia elektrociepłowni, jakie są straty w przesyle i czy faktycznie ceny ciepła w porównywalnych miastach do Piotrkowa są o połowę niższe? Na te i inne pytania mieszkańców odpowiada prezes Elektrociepłowni Piotrków Marek Krawczyński.
Awaria ciepłociągu w Piotrkowie. Nie będzie ciepła!
W Piotrkowie doszło do kolejnej awarii ciepłociągu. Tym razem pęknięcie nastąpiło w rejonie Starego Miasta, a ciepła i cieplej wody będzie brakowało po wschodniej stronie miasta.
Piotrków. Ceny ciepła nawet 1/3 w dół. Będą zwroty z tytułu nadpłaty!
Po serii protestów przeciwko drastycznym podwyżkom cen ciepła, która dotknęła z początkiem roku mieszkańców niektórych polskich miast (w tym także Piotrkowa), władze naszego kraju zdecydowały znowelizować ustawę "w zakresie niektórych źródeł ciepła". W wyniku tej zmiany, ceny ciepła w Piotrkowie zostaną obniżone nawet o 1/3 w stosunku do cen aktualnie obowiązujących.
Najczęściej zadawane pytania ws. cen ciepła w Piotrkowie Trybunalskim
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami ws. cen ciepła przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania zadawane przez piotrkowian.
Chcą odwołania prezesa Krawczyńskiego
Stowarzyszenie Inicjatywa Piotrkowska '22 chce odwołania prezesa Elektrociepłowni Piotrków Marka Krawczyńskiego. W piątek złożyli w tej sprawie petycję do Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat