Reklama

Artykuły do tagu: wsparcie

Policjanci zapobiegli tragedii
Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego piotrkowskiej komendy uratowali życie 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znaleźli w rejonie torów kolejowych. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu mundurowych, mężczyzna na czas trafił pod opiekę medyków.
Zbiórka na terenówkę dla ukraińskiego wojska
Zbiórkę na samochód terenowy dla Ukraińskich Sił Zbrojnych zorganizowało Stowarzyszenie S12 Natychmiast. Walczący o wolność żołnierze potrzebują pojazdów z napędem na cztery koła. Przedstawiciele stowarzyszenia zbierają pieniądze na zakup takiego auta.
Zagrają dla Agnieszki, by pokonać raka
Charytatywny koncert dla Agnieszki Domańskiej odbędzie się w sobotę (26.03.2022) o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Piotrkowianka zmaga się z nowotworem, a niezbędna rehabilitacja jest bardzo droga, więc potrzeba wsparcia. W weekend zagrają dla niej piotrkowskie formacje: Rail, Felocai i Archidea oraz bełchatowska grupa Thrudy. Biletem wstępu na koncert będą cegiełki na rzecz dalszego leczenia onkologicznego i immunologicznego Agnieszki. Do wyboru po 20, 50 i 100 PLN.
Piotrkowscy policjanci pomagają ukraińskim uchodźcom
W obliczu wojny u naszych wschodnich sąsiadów piotrkowscy policjanci i pracownicy nie pozostają obojętni. Część funkcjonariuszy pełni służbę w rejonie granicy polsko-ukraińskiej. Kolejni wspomagają miejsca przejazdu obywateli Ukrainy. Policjanci zorganizowali również zbiórkę darów, które zostały przekazane do prywatnych rodzin, miejsc pobytu uchodźców oraz do magazynu starostwa powiatowego.
Szyją kominiarki dla ukraińskiego wojska
Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie szyją kominiarki dla ukraińskich żołnierzy.
Szkolne Dni Solidarności z Ukrainą zorganizowali nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Młodzież ubierała się z tej okazji na niebiesko-żółto lub przypinała emblematy w kolorach flagi ukraińskiej. W ten sposób cała szkolna społeczność chciała okazać swoje wsparcie Ukraińcom, a także wyrazić sprzeciw wobec wszelkich działań wojennych.
Transport darów z powiatu jest już w Równem
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim otrzymali potwierdzenie, że dary, które w minioną środę wysłane zostały na Ukrainę, są już w Równem. Podziękowania za tę pomoc mieszkańcom powiatów piotrkowskiego i radomszczańskiego zamieścił na swoim fanpage'u mer Oleksandr Tretiak.
Uczniowie
Młodzi piotrkowianie oraz mieszkańcy regionu wspierają swoich rówieśników oraz ich rodziny w Ukrainie. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano "Dzień Solidarności z Ukrainą".
Pomoc dla ukraińskich przyjaciół
Powiat piotrkowski we współpracy z powiatem radomszczańskim przygotował pierwszy transport pomocy rzeczowej dla ukraińskiego Obwodu Rówieńskiego, z którym samorządy współpracują.
Znamy Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców
W Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono Miejskie Punkty Zbiórki Darów dla Ukraińców. Każdy, kto chciałby pomóc, może odwiedzić poniższe miejsca oraz zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi listy produktów, jakie będą w nich przyjmowane.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat