Potrzebna pomoc dla Sandry

Poniedziałek, 20 marca 20231
Ośmioletnia Sandra i jej niepełnosprawna mama z Piotrkowa potrzebują pomocy. U dziewczynki zdiagnozowano niepełnosprawność intelektualną. Sandra potrzebuje specjalistycznego leczenia, na które jej mamy nie stać.
Fot. archiwum prywatne Fot. archiwum prywatne

W marcu ubiegłego roku została przebadana i wówczas postawiono jej diagnozę - niepełnosprawność intelektualna.

Sandra ma problemy z nauką. Wymagane było podjęcie decyzji o odroczeniu nauki w szkole podstawowej i powtórzeniu przygotowania przedszkolnego. Rozpoczęły się terapie, które miały pomóc usprawnić życie dziecka: terapia wczesnego wspomagania, neurologopeda wraz z terapią  biofeedback, psychiatra dziecięcy, neurolog, poradnia chorób genetycznych. Z uwagi na wciąż pogarszający się wzrok, zmuszona została do podjęcia terapii okulistycznej. Sandra ma również problemy z nóżką i biodrami - wymaga obuwia ortopedycznego. Od pewnego czasu również uczęszcza na terapię psychologiczną, bowiem zmaga się z problemami emocjonalnymi i lękami - mówi jej mama. 

Ma przyznaną naukę specjalną w szkole, którą rozpoczęła we wrześniu. Na leczenie potrzeba jednak bardzo dużo pieniędzy. 

Wszystkie terapie, na które Sandra uczęszcza, są w placówkach prywatnych, a ich miesięczny koszt znacznie przekracza moje możliwości finansowe. Na wszystkie terapie musimy dojeżdżać. Na tę chwilę Sandra ma przyznany stopień niepełnosprawności. Niestety według lekarzy orzeczników, córka nie wymaga konieczności długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby, co jest bardzo krzywdzące, bo nie przysługują jej dodatkowe pieniądze z tytułu niepełnosprawności. Złożyłam odwołanie w tej sprawie, które trwa już kilka miesięcy - relacjonuje mama, która także jest osobą niepełnosprawną, zmagającą się z wieloma problemami. By móc uczestniczyć we wszystkich terapiach córki, musiałam zrezygnować z pracy i to jej poświecić cały czas. Na tatę Sandry niestety nie mogę liczyć. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc, która pomoże mi i Sandrze żyć i funkcjonować normalnie - apeluje mama Sandry.

 

Na rzecz 8-letniej piotrkowianki założona została zbiórka na portalu siepomoga.pl. Każdy, kto chciałby pomóc w leczeniu dziewczynki, może to zrobić - TUTAJ

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)20.03.2023 13:16

Czy wcześniej dziewczynka rozwijała się prawidłowo? Czemu tak późno została zdiagnozowana? Zazwyczaj im wcześniej rozpocznie się terapię, rehabilitację tym lepiej. Jak to na jej ojca nie ma co liczyć? Przecież można iść do sądu, wywalczyć alimenty, ściągnąć je przez komornika. Czy matka dziewczynki próbowała każdej metody by ojciec dziecka łożył na nie?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat