28 maja 2021 roku na długo zapisze się w historii ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskiego Centrum Recyklingu. „Tego dnia podpisaliśmy bardzo ważną umowę na dofinansowanie rozbudowy naszej instalacji. Skala inwestycji jest ogromna, bo wynosi blisko 100 mln zł” - informuje Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR. Poza dofinansowaniem, Fundusz zatwierdził także przyznanie pożyczki na rozbudowę jarocińskiego zakładu. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze nowatorskie działania spółki w 60 % wartości inwestycji.
Historia kolejnictwa w Piotrkowie jest niemal tak stara jak historia pocztowych znaczków. Pierwsze znaczki pocztowe wyemitowane zostały w 1840 r. w Anglii. Wkrótce, bo już w 1860 r. pojawiły się również na ziemiach polskich. W międzyczasie podjęto budowę Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Poruszające się tzw. „wiedenką” pociągi zawitały do Piotrkowa już w 1846 r. Właśnie kolej jest przedmiotem wystawy, którą będzie można podziwiać w piotrkowskim Muzeum w wakacje.
Międzynarodowy Dzień Archiwów jest okazją do prezentacji archiwów poprzez pryzmat ich działań i zasobów. W tym roku – w dalszym ciągu upływającym pod znakiem zagrożenia pandemicznego COVID-19, archiwiści postanowili zestawić tradycję z nowoczesnością. Dlatego tegoroczne wydarzenie organizowane jest zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i tradycyjnej.
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak z wotum zaufania oraz absolutorium. Miejscy radni głosowali w trybie korespondencyjnym.
Ze względu na trwający stan epidemii, sesja absolutoryjna w dniu 7 czerwca została zwołana w trybie korespondencyjnym – informuje oficjalna strona miasta. O takim sposobie przeprowadzenia tej wyjątkowej sesji zadecydował przewodniczący piotrkowskiej Rady Miasta, Marian Błaszczyński. Ogłoszenie wyników listownego glosowania, zamiast debaty, poprzedzi odczytanie stanowisk przesłanych do przewodniczącego. Sprzeciwiają się temu radni Prawa i Sprawiedliwości.
W Dzień Dziecka, na dziedzińcu Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, zostały wręczone nagrody dla uczestników Festiwalu Rodzinnego „Piękny Dzień Mamy". Impreza towarzyszy nam już od kilkunastu lat i na stałe wpisał się w pracę Ośrodka. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, miał on nieco inny charakter, i odbył się w przestrzeni wirtualnej. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami i nauczycielami nagrywały swoje występy i przesyłały je do OEA MOK.
Po wielu miesiącach izolacji z powodu pandemii, spotkanie dzieci i rodziców w sali widowiskowej Wolborskiego Centrum Kultury, a później w plenerze było wyjątkowym wydarzeniem. W Wolborzu Dzień Dziecka w tym roku świętowano wcześniej, bo w poniedziałek (31 maja).
Praktycznych umiejętności wojskowych i taktyk rodem z filmów wojennych będą mogli się nauczyć uczniowie wojskowych klas w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie podpisali przedstawiciele placówki oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. Członkowie lokalnej jednostki będą przygotowywać uczniów szkoły z certyfikowanego Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Od lipca można będzie latać z łódzkiego lotniska do Włoch – do Forli koło Bolonii oraz na Sycylię. To idealne połączenie lotnicze dla miłośników zwiedzania, dobrej kuchni i wypoczynku nad ciepłym morzem.
Do życia powróciła piotrkowska Starówka, którą tłumnie odwiedzali mieszkańcy naszego miasta oraz regionu. Czekały na nich otwarte ogródki gastronomiczne, ale także atrakcje w ramach Nocy Muzeów. Tego typu placówek pomimo pandemii cały czas przybywa na na mapie naszego miasta. Swoją ofertę kierują do piotrkowian, ale liczą także na przyciągnięcie zewnętrznych odwiedzających oraz rozwój turystyki w Piotrkowie.