Advertisement

Będą uczyć się taktyk rodem z filmów wojennych

ePiotrkowRegion Piątek, 28 maja 2021378425
Praktycznych umiejętności wojskowych i taktyk rodem z filmów wojennych będą mogli się nauczyć uczniowie wojskowych klas w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie podpisali przedstawiciele placówki oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. Członkowie lokalnej jednostki będą przygotowywać uczniów szkoły z certyfikowanego Oddziału Przygotowania Wojskowego.

Ładuję galerię...

- Jest to umowa o współpracy i o wspólnym podejmowaniu różnych działań. Będą to inicjatywy mające przygotować młodzież do służby przez zajęcia sportowo-obronne. To dodatkowo uzupełni szkolną wiedzę i umiejętności z zakresu wojskowości - mówi dyrektor szkoły, Anetta Mielczarek.

 

Dyrektor podpisała porozumienie o współpracy ze Związkiem Strzeleckim Strzelec im. J. Piłsudskiego. W jego imieniu umowę parafował dowódca jednostki 1031 im. Obrońców Lwowa w Piotrkowie, sierżant Łukasz Przybył. - Podpisanie porozumienia daje nam możliwość przyłożenia ręki i wsparcia kształcenia certyfikowanych klas mundurowych. Chcemy ich nauczyć umiejętności, które w późniejszym toku szkolenia w służbach mundurowych się im bardzo przydadzą. Dzięki temu będą mogli być wyróżniającymi się osobami w czasie służby. Dodatkowo chcemy im przekazać pewne wartości, zasady zachowania i etos wojskowy - podkreśla dowódca jednostki nr 1031.

 

Łukasz Przybył podkreślał jednocześnie zalety przynależności młodych ludzi do Oddziału Przygotowania Wojskowego w Bujnach. - Daje on możliwość skrócenia służby przygotowawczej do 12 dni. Takie osoby są z automatu kierowane do takiej służby, gdzie uzyskują stopień szeregowego - wyjaśnia.

 

W czasie zajęć z członkami Strzelca, młodzież z Bujen będzie mogła nauczyć się m.in musztry, która ma kształtować charakter i budować dyscyplinę, ale także ćwiczyć różne taktyki wykorzystywane na współczesnym polu walki czy także wyszkolić się z zakresu ratownictwa medycznego w wydaniu wojskowym.

 

Szkoła, oprócz przyszłych wojskowych kształci także w klasach mundurowych o innych profilach m. in. policyjnym. Szczegóły rekrutacji można znaleźć na stronie ZSCKZ w Bujnach.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mom ~mom (Gość)29.05.2021 04:51

Zbliżają się wakacje, zabrać chętnych na miesiąc do Drawska czy na Borne a może do Orzysza. A po skończeniu nauki na dwa lata do czynnej ........... oj byłby płacz "chłoptysi" bez mamusi, telefonu i itd .......... lecz pozostaną wspomnienia - Gdzieś w .......... w białych koszarach ..........

41


ja ~ja (Gość)29.05.2021 10:44

... im. Józefa Piłsudskiego.
Jak przeprowadzić wojskowy zamach stanu też będą się uczyć? Jak uwięzić generała, który nie chciał brać udziału w wojskowym zamachu stanu i jak go skrytobójczo zamordować - też będzie taka lekcja? Jak wsadzać przeciwników politycznych do więzienia bez sądu - także???

30


xn. ~xn. (Gość)28.05.2021 16:08

No cóż. Takie czasy. Wojaczki będą uczyli amatorzy amatorów....Ale religii już będą uczyć specjaliści....

50


pancerny ~pancerny (Gość)29.05.2021 08:34

A ja jestem pancerny. Jeden z czterech z naszego podwórka. Praktyczne umiejętności wojskowe, musztrę i taktykę ćwiczyliśmy w każdą sobotę po emisji kolejnego odcinka serialu Czterej pancerni i pies. Tylko... mieliśmy wtedy świadomość, że to tylko zabawa...

20


Bad ~Bad (Gość)28.05.2021 22:57

To co dzieje się teraz w tej szkole to jakiś cyrk.

03


Dzidzio ~Dzidzio (Gość)28.05.2021 22:55

Chyba Macierewicz z Misiewiczem t będą szkolić, bo teraz więcej polityki niż nauczania

11


goœć_aaa ~goœć_aaa (Gość)28.05.2021 21:23

Brawo Bujny!!! Jedyna szkoła z pomysłem na cały powiat...

31


stefan ~stefan (Gość)28.05.2021 14:32

Kiedys to była normalna szkoła,teraz cyrk z niej zrobili!

43


go?ć_noe ~go?ć_noe (Gość)28.05.2021 16:33

Andrzej kupi droga za 100zł i uwieść materiał B i będzie zawodowym terro...

12


PiotrkowskiBizon ~PiotrkowskiBizon (Gość)28.05.2021 16:06

Pochwalam działania, szkoła zyska niezależnych ekspertów.

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat