Advertisement

Artykuły do tagu: wojskow

Za mundurem... Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej
21 maja rusza nabór do nowego rodzaju służby w wojsku - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zakwalifikowani będą otrzymywać wynagrodzenie i przejdą dwa etapy szkolenia.
Czy powinna wrócić obowiązkowa służba wojskowa?
Wojna na Ukrainie i agresja rosyjska zmieniła postrzeganie także bezpieczeństwa Polski. Czy w związku z nową sytuacją powinna zostać przywrócona obowiązkowa służba wojskowa? Takie pytanie w minionym tygodniu swoim słuchaczom zadali prowadzący magazyn Magiel w radiu Strefa FM.
Będą uczyć się taktyk rodem z filmów wojennych
Praktycznych umiejętności wojskowych i taktyk rodem z filmów wojennych będą mogli się nauczyć uczniowie wojskowych klas w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu jakie podpisali przedstawiciele placówki oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. Członkowie lokalnej jednostki będą przygotowywać uczniów szkoły z certyfikowanego Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Będą się szkolić pod okiem wojskowych
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach będą brać udział w obozach przygotowanych m.in. przez wojsko. Taki element szkolenia przewidziano w klasach o profilu wojskowym, w których nauka będzie kończyła się przysięgą wojskową.
Rusza powiatowa kwalifikacja wojskowa
Ponad 550 mężczyzn z terenu powiatu piotrkowskiego powinno stawić się do kwalifikacji wojskowej. Zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Łódzkiego rozpocznie się ona 16 marca i potrwa do 10 kwietnia 2020 r. Obowiązkowi podlegają mężczyźni urodzeni w roku 2001 oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996 - 2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Z udziałem Terytorialsów startuje kwalifikacja wojskowa 2020
Od początku lutego na terenie całego kraju rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Przy komisjach wojskowych w województwie łódzkim obecni będą żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą o służbie w WOT i przedstawią jakie profity i możliwości czekają na tych, którzy zdecydują się zasilić szeregi łódzkich Terytorialsów.
Legia Akademicka w Piotrkowie
W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim rusza kolejna, trzecia już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”.
Oktawia wiąże przyszłość z wojskiem
Oktawia z Barkowic będzie zdawać do szkoły wojskowej. Dziewczyna otrząsnęła się po tragedii jaka spotkała jej rodzinę i wybrała już swoją ścieżkę kariery.
Piotrków: kwalifikacja wojskowa od 25 lutego
Od 4 lutego na terenie województwa łódzkiego prowadzona jest kwalifikacja wojskowa. W Piotrkowie komisja rozpoczyna pracę 25 lutego.
Piotrków - niepisana stolica obozu legionowego
Od lutego 1915 roku do 30 kwietnia 1917 roku Piotrków był niepisaną stolicą życia legionowego. To w naszym mieście między innymi Władysław Sikorski podpisał Statut Legionów Polskich. Z Piotrkowa na front wyruszyły sformowane tu 4 i 6 pułk Legionów, które weszły w skład II Brygady.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat