Advertisement

Artykuły do tagu: Archiwum

Ogólnopolska wystawa już w Piotrkowie
Mieszkańcy Piotrkowa już od środy (18.10) mogą zapoznawać się z wystawą 'Historia dokumentem pisana”. Ekspozycja opracowana jest przez sieć Archiwów Państwowych, która wędruje po polskich miastach od sierpnia ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na Piotrków.
Piotrkowskie archiwum świętowało z młodzieżą
30 września obchodzony jest w całej Polsce Dzień Archiwisty. To święto ustanowione przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w 2019 roku. Z tej właśnie okazji w piątek (29.09.2023), piotrkowskie archiwum zaprosiło w swoje progi młodzież, by zapoznać ją ze swoją pracą - między innymi poprzez rozrywkę.
Archiwum otwiera swe podwoje
Kolejna odsłona Dnia Archiwisty zbliża się wielkimi krokami. W Piotrkowie Trybunalskim będzie można zapoznać się z sylwetką piotrkowianina Michała Rawity Witanowskiego, a dodatkowo wziąć udział w interesujących prelekcjach, czy specjalnie na tę okazję przygotowanej grze archiwalnej.
Ostatni dzień zapisów na grę miejską
Środa (20.09.2023) jest ostatnim dniem zapisów na grę miejską organizowaną przez Stowarzyszenie HARC we współpracy z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem autorzy scenariusza przeniosą uczestników zabawy w czasy powstania styczniowego. Rozgrywka rozpocznie się w najbliższą sobotę o 10.00.
"Biografie Sprawiedliwych" - to tytuł najnowszej publikacji poświęconej Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Swojej miejsce w tej książce zajmuje także Piotrków Trybunalski.
Archiwiści świętują swój dzień
9 czerwca rokrocznie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Z tej okazji także piotrkowscy archiwiści przygotowali swoje propozycje, z którymi chcieli się podzielić z mieszkańcami. Połączyli to z dniem otwartych drzwi.
O Powstaniu Styczniowym w Piotrkowie
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
Fotograficzne Archiwum Piotrkowa do obejrzenia w Focus Mall
W galerii Focus Mall można oglądać wystawę podsumowującą projekt Fotograficznego Archiwum Miasta. To inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które realizowana była przez kilka ostatnich lat.
Fotograficzne Archiwum Miasta gotowe
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego stworzyło Fotograficzne Archiwum Miasta. Autorem projektu został Witold Stawski członek Zarządu TPPT. Wszystko zaczęło się w 2018 roku. W Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK podsumowano realizację całego przedsięwzięcia.
Powstało Fotograficzne Archiwum Piotrkowa
Fotograficzne Archiwum Miasta to inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, która realizowana jest od 2018 roku. W najbliższy poniedziałek zaplanowano uroczyste podsumowanie projektu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat