Reklama

Artykuły do tagu: muzeum

Piotrkowska Noc Muzeów już za nami
Piotrkowska Noc Muzeów to kolejne wydarzenie, które odbyło się w piotrkowskim muzeum, a przygotowane zostało we współpracy z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalskim, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim i Piotrkowskim Stowarzyszeniem Eksploracyjnym BUGAJ.
Moc atrakcji dla najmłodszych na Nocy Muzeów
Już w najbliższą sobotę druga odsłona Piotrkowskiej Nocy Muzeów. W programie przygotowano moc atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i tych nieco starszych odwiedzających. Początek od godz. 15:00.
Zapraszamy na Noc Muzeów w Piotrkowie
14 maja przypada Europejska Noc Muzeów. Tego dnia również piotrkowska placówka przygotowała specjalną ofertę dla zwiedzających. A to dopiero pierwsza część Nocy Muzeów.
Podróż w czasie do... dentysty
Na niezwykłą podróż w czasie zapraszają pracownicy Muzeum w Piotrkowie. Dzięki wystawie "Uroki dawnego gabinetu stomatologicznego" odkryjemy, jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.
Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa
Na parkanie piotrkowskiego Muzeum przy ul. Zamkowej prezentowana jest okolicznościowa wystawa pt. "Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa". Na sześciu planszach zaprezentowane zostały postacie i wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.
Zainaugurowano Dni Muzyki Kameralnej
Po "covidowej" przerwie do piotrkowskiego Muzeum wróciły Dni Muzyki Kameralnej. W niedzielę zainaugurowano pięćdziesiątą pierwszą odsłonę imprezy cyklicznie organizowanej przez placówkę.
24.04.2022 12:52
Koncert w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na inauguracyjny koncert w ramach LI Dni Muzyki Kameralnej, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 r. o godzinie 17.00.
Wybitny pianista zagrał w piotrkowski Muzeum [FILM]
To była prawdziwa uczta dla fanów muzyki klasycznej w Piotrkowie. W środowe popołudnie w Zamku Królewskim zagrał wybitny młody ukraiński pianista Illia Ovcharenko.
Niezwykły koncert fortepianowy w piotrkowskim muzeum
Na scenie zaprezentuje się wybitny młody ukraiński artysta Illia Ovcharenko. Występ ma być podziękowaniem dla mieszkańców Piotrkowa, którzy udzielili rodzicom pianisty pomocy, po wybuchu konfliktu zbrojnego na Ukrainie.
Nie tylko Polacy, ale także Ukraińcy, którzy mieszkają aktualnie u polskich rodzin, usiedli do wielkanocnego śniadania
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat