Artykuły do tagu: stan

Powstanie styczniowe w Piotrkowie
Z okazji 159. rocznicy wybuchu powstania styczniowego przypominamy artykuł Agnieszki Warchulińskiej, opisujący jego wpływ na życie i historię miasta. W Piotrkowie ten niepodległościowy zryw, zwłaszcza jego upadek, zapisał się aresztowaniami, kasacją zakonu bernardynów, politycznym więzieniem zwanym cytadelą oraz krwawymi egzekucjami.
Sprawdzamy standardy odśnieżania w Piotrkowie
Do Piotrkowa zawitała śnieżna zima, a z nią problemy z oblodzonymi i zaśnieżonymi drogami. Sprawdziliśmy, jak powinny być odśnieżone poszczególne ulice w mieście.
W wieku 85 lat odszedł pilot Stanisław Marliński
Zmarł Stanisław Marliński, pierwszy szef wyszkolenia Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, który tę funkcję pełnił od 1976 roku. Był jednym z czołowych pilotów w kraju, członkiem, a później trenerem kadry narodowej i mistrzem Polski juniorów w lotach rajdowo-nawigacyjnych. Miał 85 lat.
Stan wojenny 40 lat później - wystawa w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przygotowało nową wystawę czasową, która powstała w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
Stanisław Ortel patronem krwiodawców
Przedstawiciele klubu HDK PCK przy OSP w Babach zdecydowali, że ich patronem zostanie Stanisław Ortel. To twórca i wieloletni prezes tego klubu, dla którego krwiodawstwo stanowiło znaczącą część życia.
Tablice świetlne na przystanku przy ul. POW uległy awariii
Tablice elektroniczne wyświetlające rozkład jazdy autobusów MZK znajdujące się na przystankach przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej uległy awarii i pokazują błędny rozkład jazdy. Prosimy o sprawdzanie rozkładu w tradycyjnych gablotach przystankowych.
Pożar kamienicy w Piotrkowie
Pożar pustostanu przy ul. 1 Maja w Piotrkowie. Ogień pojawił się w niedzielę nad ranem.
Piotrkowski Hufiec ZHP ma 100 lat i nowego patrona
W niedzielę (12 września), na terenie Stanicy Harcerskiej w Trzech Morgach, piotrkowski Hufiec ZHP zorganizował obchody 100-lecia powstania i zyskał nowego patrona. Wydarzenie odbyło się w ramach trwającego cały weekend jubileuszowego zlotu.
Bezpłatne MZK? -
Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki, zdecydowały się już jakiś czas temu na wprowadzenie darmowej komunikacji miejskiej dla swoich mieszkańców. Takiego rozwiązania, nie ma w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystko wskazuje na to, że ten stan rzeczy nie ulegnie w najbliższym czasie zmianie.
Uczciliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Punktualnie o godzinie 17:00 w całym kraju, także w Piotrkowie rozbrzmiały syreny alarmowe, aby uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz naszego miasta, oficjalne delegacje, a także zwykli piotrkowianie tradycyjnie spotkali się przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć żołnierzy oraz zwykłych mieszkańców stolicy, którzy polegli w czasie Powstania.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat