Advertisement

Artykuły do tagu: kolej

Potrącenie na przejeździe kolejowym
65-letnia kobieta została potrącona na przejeździe kolejowym przy ul. Słowackiego w Piotrkowie. Jak twierdzą świadkowie, kobieta położyła się pomiędzy szynami, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.
Nowa inwestycja PGE Dystrybucja dla rozwoju polskiej kolei i ochrony przyrody
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę na budowę rozdzielni sieciowej Siedliska w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja wesprze rozwój sieci kolejowych w Polsce, a także przyczyni się do ochrony przyrody w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich.
660 mln złotych na powrót linii kolejowej Piotrków-Bełchatów
Coraz bliżej powrotu linii kolejowej Piotrków Trybunalski-Bełchatów. W poniedziałek na nieczynnym obecnie przystanku Bełchatów Miasto, została podpisana umowa na dokumentację projektową modernizacji i elektryfikacji linii Piotrków Trybunalski-Bełchatów z budową odcinka do Bogumiłowa. Ma to kosztować ponad 660 mln złotych.
Do kiedy zamknięty będzie przejazd na Słowackiego?
Do najbliższej środy zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Słowackiego w Piotrkowie. Ma to związek z zaplanowanym remontem.
Za nami Trybunały Modelarstwa Kolejowego
Przez ostatnie dwa dni Piotrków był stolica modelarstwa kolejowego. Już po raz szósty w mieście zorganizowane zostały Trybunały Modelarstwa Kolejowego. Impreza jak zwykle przyciągnęła rzeszę fanów kolejek.
UWAGA! Przejazd kolejowy na ul. Słowackiego zamknięty
Kolejne utrudnienia w Piotrkowie, tym razem przejazd na ul. Słowackiego znienacka został zamknięty dla ruchu. Trwa usuwanie usterki torów.
Wielka modelarska impreza już w weekend
Europejskie Stowarzyszenie Modelarzy zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, czyli VI Trybunały Modelarstwa Kolejowego. W czasie imprezy będzie można m.in. podziwiać pieczołowicie odwzorowane makiety kolejowe, ale też nawiązać kontakty z innymi pasjonatami sztuki modelarskiej.
Tragedia na przejeździe kolejowym
Na przejeździe kolejowym w Tomaszowie Mazowieckim doszło do śmiertelnego wypadku. Na skutek tragicznego zdarzenia zginęły dwie osoby jadące samochodem osobowym.
Trzy certyfikaty ISO dla Polregio
Największy polski przewoźnik kolejowy, spółka Polregio wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania obejmujący trzy certyfikaty ISO. Przyznawane są one firmom, których usługi lub produkty spełniają wyśrubowane międzynarodowe normy oraz obowiązujące przepisy. Przedsiębiorstwa, które je posiadają zaliczane są do elitarnego grona podmiotów o najwyższej jakości usług.
PGE Polska Grupa Energetyczna powiększyła się o segment energetyki kolejowej
PGE Polska Grupa Energetyczna 3 kwietnia 2023 r. zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka. Spółka pod nowym zarządem zmieni nazwę na PGE Energetyka Kolejowa. Tym samym Grupa PGE umocniła swoją pozycję największego producenta i dystrybutora energii elektrycznej w Polsce, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo polskiej energetycznej infrastruktury kolejowej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat