Przez najbliższych kilka dni zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Granicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Ma to związek z prowadzoną przez PKP PL SA modernizacją linii kolejowej nr 1.
W związku z trwającą modernizacją linii kolejowej od 29 stycznia (czwartek) zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Granicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać kierowców do 4 lutego (środa).
Modernizacja przejazdu kolejowego w ciągu ul. Granicznej to kolejny etap dużej inwestycji kolejowej, którą prowadzą PKP PLK SA. Prace budowlane prowadzone są na linii kolejowej nr 1 od Koluszek przez Częstochowę po Dąbrowę Górniczą.
Zakres prac w ramach tego zadania to m.in. wymiana podsypki tłuczniowej wraz z zabudową geowłókniny w wybranych lokalizacjach; reprofilacja szyn i rozjazdów; modernizacja 52 przejazdów kolejowo-drogowych oraz 2 przejść w poziomie szyn, wymiana nawierzchni kolejowej na wybranych przejazdach kolejowo-drogowych czy budowa trzech blokad liniowych (szlaki Koluszki – Rokiciny, Rokiciny - Baby i Baby - Piotrków Trybunalski).
Komentarze 3