Advertisement

Artykuły do tagu: Kolej

Tragedia na przejeździe kolejowym
Na przejeździe kolejowym w Tomaszowie Mazowieckim doszło do śmiertelnego wypadku. Na skutek tragicznego zdarzenia zginęły dwie osoby jadące samochodem osobowym.
Trzy certyfikaty ISO dla Polregio
Największy polski przewoźnik kolejowy, spółka Polregio wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania obejmujący trzy certyfikaty ISO. Przyznawane są one firmom, których usługi lub produkty spełniają wyśrubowane międzynarodowe normy oraz obowiązujące przepisy. Przedsiębiorstwa, które je posiadają zaliczane są do elitarnego grona podmiotów o najwyższej jakości usług.
PGE Polska Grupa Energetyczna powiększyła się o segment energetyki kolejowej
PGE Polska Grupa Energetyczna 3 kwietnia 2023 r. zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka. Spółka pod nowym zarządem zmieni nazwę na PGE Energetyka Kolejowa. Tym samym Grupa PGE umocniła swoją pozycję największego producenta i dystrybutora energii elektrycznej w Polsce, zwiększając jednocześnie bezpieczeństwo polskiej energetycznej infrastruktury kolejowej.
W Longinówce audi wjechało pod pociąg
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w środowy poranek w Longinówce na przejeździe kolejowym. Audi wjechało pod pociąg pośpieszny. Według pierwszych informacji na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.
Szopka u Bernardynów nabiera kształtów
Już od przeszło 20 lat, przed świętami Bożego Narodzenia, piotrkowscy kolejarze pracują nad zaprojektowaniem i wybudowaniem ruchomej szopki, którą będzie można podziwiać w klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim. Jak co roku, żłóbek i jego otoczenie premierowo będzie można zobaczyć po pasterce.
Kolej pasażerska wraca do Bełchatowa
Bełchatów odzyska kolejowe połączenia pasażerskie z Łodzią. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego podpisały umowę na modernizację i elektryfikację linii kolejowej na odcinku Piotrków Trybunalski - Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa, wartą 662 mln zł.
Województwo łódzkie wspiera rozwój transportu kolejowego w regionie
16 grudnia 2022 roku Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu zakup lub modernizację taboru kolejowego do obsługi połączeń regionalnych. Wnioski można składać do 23 grudnia 2022 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec 2023 r.
Air Products dostawcą wodoru i infrastruktury tankowania podczas demonstracji pierwszej lokomotywy manewrowej o napędzie wodorowym
Firma Air Products, największy na świecie dostawca wodoru i lider z ponad 60-letnim doświadczeniem w zakresie bezpiecznych dostaw oraz infrastruktury wodorowej, po bardzo udanej demonstracji miejskiego autobusu napędzanego wodorem w Jaworznie włącza się w pierwszą w Polsce demonstrację użycia wodoru w transporcie kolejowym. Air Products dostarcza wodór i infrastrukturę tankowania podczas realizowanych przez Pesa Bydgoszcz testów manewrowej lokomotywy wodorowej, które odbywają się na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.
Z telefonem szybciej po kartę
Wprowadzenie zniżek na przejazdy komunikacją miejską spowodowało wzrost zainteresowania wyrobieniem Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. W związku z dużym obłożeniem urzędnicy namawiają do telefonicznego umawiania wizyt.
Tajemnicza katastrofa. Gdzie są dokumenty?
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat