Artykuły do tagu: Kolej

45 lat Dożynkowej Kładki
Kładka miała nam posłużyć tylko do czasu kiedy pod torami przecinającymi ulicę Słowackiego nie powstanie tunel pieszo-jezdny z prawdziwego zdarzenia. Po 45 latach nie ma ani tunelu, ani nawet przejścia podziemnego dla pieszych. Kładka raczej nie upiększa krajobrazu, a jej stan pozostawia wiele do życzenia.
Pociągi pasażerskie pojadą przez Wolę Krzysztoporską
W Woli Krzysztoporskiej powstanie stacja kolejowa do przewozów pasażerskich. To wszystko w ramach dużego kolejowego projektu, którego gmina Wola Krzysztoporska jest partnerem. Nowa linia ma zapewnić dobre połączenia pomiędzy Piotrkowem, Bełchatowem oraz Łodzią.
1,3 mld zł inwestycji PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r.
PGE Energetyka Kolejowa w 2023 r. zrealizowała inwestycje o rekordowej wysokości 1,3 mld złotych. To pierwszy raz w historii spółki, w którym wartość nakładów przekroczyła miliard złotych.
Śmiertelny wypadek na torach. Nie żyje kobieta
Do tragedii doszło w piątkowy wieczór (26.01). W miejscowości Baby (gm. Moszczenica) na torach kolejowych kobieta została śmiertelnie potrącona przez nadjeżdżający pociąg osobowy. Wszyscy podróżujący koleją zostali bezpiecznie ewakuowani.
Łódzkie ma po drodze z koleją
Mieszkańcy powiatu łódzkiego wschodniego od lutego będą mogli niemal spod domów dojechać do dworca PKP w Koluszkach. Wszystko dzięki nowej linii Kolejowej Komunikacji Autobusowej. To nie wszystko! Do końca czerwca będą korzystać z autobusów bezpłatnie. Później za bilety zapłacą według taryfy ŁKA, z uwzględnieniem zniżek, biletów miesięcznych i zintegrowanych.
Ruchoma szopka gotowa. Można ją podziwiać u Bernardynów
W klasztorze ojców Bernardynów w Piotrkowie można już oglądać bożonarodzeniową, ruchomą szopkę. Zbudowali ją piotrkowscy kolejarze – emeryci.
Kolejarze już pracują. Efekty niedługo!
Jest już wieloletnią tradycją, że w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia piotrkowscy kolejarze zabierają się do pracy przy tworzeniu interaktywnej szopki. Jak zawsze będzie ją można podziwiać w klasztorze oo. Bernardynów. Konstrukcja nabiera kształtów, a my odwiedziliśmy jej twórców, by dowiedzieć się m.in. kiedy szopka będzie gotowa.
Potrącenie na przejeździe kolejowym
65-letnia kobieta została potrącona na przejeździe kolejowym przy ul. Słowackiego w Piotrkowie. Jak twierdzą świadkowie, kobieta położyła się pomiędzy szynami, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem.
Nowa inwestycja PGE Dystrybucja dla rozwoju polskiej kolei i ochrony przyrody
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę na budowę rozdzielni sieciowej Siedliska w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja wesprze rozwój sieci kolejowych w Polsce, a także przyczyni się do ochrony przyrody w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich.
660 mln złotych na powrót linii kolejowej Piotrków-Bełchatów
Coraz bliżej powrotu linii kolejowej Piotrków Trybunalski-Bełchatów. W poniedziałek na nieczynnym obecnie przystanku Bełchatów Miasto, została podpisana umowa na dokumentację projektową modernizacji i elektryfikacji linii Piotrków Trybunalski-Bełchatów z budową odcinka do Bogumiłowa. Ma to kosztować ponad 660 mln złotych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat