Advertisement

Artykuły do tagu: turystyka

Spuszczają wodę z Zalewu Sulejowskiego
W czwartek (15.09.2022) rozpoczęło się obniżanie poziomu wody w Zalewie Sulejowskim. Operacja będzie przeprowadzona, by poprawić jakość usług turystycznych w Smardzewicach (pow. tomaszowski). W ramach prac wykonany zostanie remont skarp tamtejszego mola i płyt betonowych zapory prawobrzeżnej, w tym również powierzchni znajdującej się obecnie pod lustrem wody.
4 zabytki w Europie, które stały się kultowe. Odwiedź i zobacz je wszystkie!
Europa kryje w sobie ogrom przepięknych i inspirujących zakątków. Część z nich ma znaczenie kulturowe i historyczne. Nic więc dziwnego, że wybór docelowego miejsca na „europejski urlop” może być trudny – zwłaszcza dla wszystkich, początkujących podróżników. Postanowiliśmy Ci w tym pomóc! Wybraliśmy więc cztery, najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne zabytki miast europejskich, które powinieneś wkrótce zobaczyć. Inspiracją do stworzenia tej listy była oferta biura podróży ITAKA, która to oferuje wiele wycieczek na terenie naszego kontynentu.
Słowenia - ciekawostki różnego rodzaju
W naszych artykułach pisaliśmy już nieco o Słowenii. Poznaliśmy do tej pory między innymi kompleksy skoczni narciarskich, które warto odwiedzić. Dziś jednak ruszymy w podróż po związanych z tym krajem różnych ciekawostkach. Czy możemy startować? A więc zaczynajmy!
W Piotrkowie turystów nie brakuje
Piotrków nie jest, i pewnie w najbliższych latach nie będzie turystycznym zagłębiem, do którego co roku będą przyjeżdżać setki tysięcy ludzi. Nie oznacza to jednak, że turystów w Piotrkowie nie ma. Są, a po dwóch latach pandemicznej przerwy, z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. Co ważniejsze, większość przyjezdnych bardzo pozytywnie odbiera gród trybunalski.
Sprawdź, czego jeszcze nie widziałeś w Czechach!
Na pewno nieraz zastanawialiście się jak odwiedzić Czechy, omijając jednocześnie często uczęszczane trasy. Kraj ten nie słynie bowiem wyłącznie z piwa i Krecika! W tym artykule dowiecie się, co jest warte zwiedzania w Czechach, a niekoniecznie turystycznie oczywiste. Jeśli planujecie z kolei wycieczkę samochodową, koniecznie zapoznajcie się z obowiązkiem wykupienia winiety elektronicznej.
Odkrywamy znane i nieznane - Wieża ciśnień
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Piotrkowianin z podwójnym mistrzostwem
Piotrkowianin Oskar Pluszczyński zdobył dwa złote medale w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness Sopot 2022. Jak co roku na tych zawodach frekwencja jeśli chodzi o zawodników była bardzo duża, a poziom wysoki. Zainteresowanie imprezą przekroczyło najśmielsze oczekiwania - nawet organizatorów.
Majówkę możesz spędzić w Tumie
Grodzisko w Tumie jest już otwarte dla odwiedzających. Stworzenie tej nowej w województwie łódzkim atrakcji, kosztowało 12 mln zł. W czasie oficjalnej inauguracji działalności tego miejsca, nie zabrakło ciekawych atrakcji.
Organizacja wycieczki szkolnej z biurem podróży - dowiedz się jak to wygląda
Wycieczki szkolne są nieodzownym elementem uczniowskiego życia - pozwalają one integrować się klasie poza zajęciami lekcyjnymi, jak również ułatwiają pedagogom lepsze poznanie podopiecznych. Dobra organizacja wycieczki, w której uczestnikami ma być nierzadko 20, a nawet 30 osób, stanowi wyzwanie, zwłaszcza dla nauczycieli, którzy nie mają w tym doświadczenia. Aby przedsięwzięcie przebiegło bez żadnych komplikacji, warto zlecić je profesjonalistom.
Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?
Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważne podczas wszelkich wyjazdów. Pozwala ono na pokrycie kosztów leczenia, które potrafią być niezwykle wysokie. Na rynku istnieje wiele takich polis. Którą z nich warto wybrać na wyjazd?
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat