Artykuły do tagu: turystyka

Kiedy powstanie ścieżka rowerowa wokół piotrkowskiego lotniska?
Choć pomysł ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych wokół lotniska nie jest nowy, przez wiele lat nie doczekał się realizacji. Podobną inwestycję wykonano w Bielsku-Białej czy Warszawie, ścieżki te cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród rowerzystów i spacerowiczów, ale także amatorów jazdy na rolkach. Temat był poruszany podczas samorządowej kampanii wyborczej 2024. Czy w końcu mieszkańcy Piotrkowa doczekają się nowego pieszo-rowerowego szlaku?
28.04.2024 09:02
Tu będzie pięknie!
Podczas, gdy większość z nas szykuje się do majówki i zastanawia, jak spędzić ten zbliżający się długi weekend, to w regionie jest takie miejsce, gdzie już trwają przygotowania do sezonu letniego. Mowa o Czarnocinie, bo właśnie w tej miejscowości trwają prace przy zbiorniku wodnym. Ma tu powstać miejsce rekreacji dla całych rodzin.
Jak znaleźć urokliwy hotel w centrum Torunia?
Toruń to miasto, które przyciąga turystów licznymi atrakcjami. Planując pobyt w tej pięknej miejscowości warto pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego noclegu. Jak wybrać idealny hotel w centrum Torunia? Na to pytanie odpowiemy w naszym poradniku!
Jakie są kluczowe różnice pomiędzy poszczególnymi typami karabińczyków?
Karabińczyki to elementy o bardzo szerokim zastosowaniu. Używa się ich przede wszystkim do łączenia lin – zarówno w żeglarstwie czy we wspinaczce, jak i w przemyśle. Do najważniejszych cech karabińczyka należą solidność, kształt i rodzaj zamka. Jakie produkty z tej kategorii są dostępne na rynku i jakie są pomiędzy nimi różnice? Sprawdź!
Turystyka Bez Kompromisów - nowa inicjatywa dla osób z niepełnosprawnościami
Turystyka Bez Kompromisów to kampania społeczna mająca na celu otwarcie świata turystyki dla osób z niepełnosprawnościami i odpowiedź na niedostateczną reprezentację tej grupy w turystyce - według badań tylko 23% osób z niepełnosprawnościami w Polsce aktywnie podróżuje.
Jurta: Kiedyś tradycyjne mieszkanie nomadów, teraz hit turystyki
Jurta, ta tradycyjna i wielofunkcyjna konstrukcja, od wieków służy jako dom dla nomadycznych społeczności w różnych zakątkach świata. Wywodząca się głównie z azjatyckich stepów, ta przenośna struktura zyskała popularność dzięki swojej funkcjonalności, odporności na warunki atmosferyczne i uniwersalności w adaptacji do różnych środowisk.
Spędź noc jak król. Wybieramy pałac z noclegiem pod Warszawą
Luksusowy pobyt w pałacu pod Warszawą pozwala spędzić wolne chwile w niepowtarzalnej atmosferze. Pałac Mała Wieś to piękny przykład klasycystycznej architektury XVIII wieku. Dzięki ludziom z pasją historyczną, można dziś spędzić niezwykły urlop we wspaniale odnowionym dworku i przynależnych mu posiadłościach. Co czeka gości na miejscu?
4 malownicze szlaki turystyczne w Beskidach. Gdzie wybrać się na letnią wędrówkę?
Beskidy to częsty kierunek wakacyjny turystów z całej Polski. W tym wyjątkowym miejscu odpoczniemy od zgiełku miasta i będziemy podziwiać piękno otoczenie. Już teraz warto poznać cztery malownicze szlaki turystyczne w Beskidach, które z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci! Jakie miejsca odwiedzić? O czym pamiętać podczas planowania wycieczki w Beskidy?
Hotel Podklasztorze w Sulejowie
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowań z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W Dolinie rzeki Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego zrewitalizowano część średniowiecznego Opactwa Cystersów i utworzono tam niezwykły hotel. Nowe miejsce służące odpoczynkowi oraz rekreacji przyczyniło się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej miasta.
08.02.2023 08:19
Najlepsi w województwie
Sekcja Turystyczna Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej najlepsza w województwie, podobnie jak młodzież z ZS CKZ w Bujnach. Wysoko są także szkoły podstawowe z terenu gminy. Za nami sportowo-turystyczne podsumowanie roku 2022 Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat