Za nami trzecie z rzędu Święta z obostrzeniami. Powoli zaczynamy się do nich przyzwyczajać. Ale lockdown ma też swoje dobre strony. Np. piotrkowska drogówka miała mniej pracy, co jednak nie oznacza że nikogo nie ukarano. Owszem, parę mandatów wlepiono. I to wcale nie dla jaj.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
W sobotę (10.04) minęło 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar, uczcili złożeniem kwiatów pod pomnikiem katyńskim między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Zakończył się konkurs "Ale dziura", którego celem było wyszukanie największych ubytków w piotrkowskich ulicach, a tym samym podniesienie bezpieczeństwa drogowego w mieście. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie, a symboliczny puchar, ufundowany przez organizatora konkursu, radnego Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Janika otrzymało dwóch piotrkowian, którzy w dziurze na ul. Brzeźnickiej rozpalili grilla i uwiecznili to na zdjęciu.
Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność. W środę z mieszkańcami spotkał się Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Ponad rok temu została zlikwidowana piotrkowska Sala Pamięci Armii Krajowej, która przez wiele lat funkcjonowała przy klasztorze oo. Bernardynów. Fakt ten poruszył miłośników historii i osoby przywiązane do dziedzictwa AK. Powołali oni fundację, która postawiła sobie za cel reaktywowanie muzeum oraz stworzenie przy nim centrum aktywności obywatelskiej. Rozpoczęli w tym celu zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl. Pomysł spotkał z bardzo dobrym odbiorem i dzięki wpłatom od ludzi z całego kraju marzenie grupy pasjonatów już wkrótce stanie się rzeczywistością.
Jak Święta Wielkanocne wyglądały w mediach, chociażby w prasie, przed laty? Co oferowały gazety naszym dziadkom i pradziadkom w tygodniach poprzedzający Wielkanoc?
Trener personalny z Piotrkowa, Artur Cichecki, na czas zamknięcia branży fitness znalazł nowe zajęcie. Gra w serialach paradokumentalnych. Mogliśmy go już zobaczyć w serialach "Kasta" i "Gliniarze", a teraz wziął udział w nagraniach do serialu "Lombard - życie pod zastaw". Jest też pomysłodawcą spontanicznych treningów w galeriach handlowych.
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodzą Dzień Wolności Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.
Jeszcze w tym roku przy ulicy Rzecznej powstanie pumptrack. Tamtejszy "Szczekanica Central Park" będzie bowiem rozbudowany m.in. o tor do ekstremalnej jazdy na rowerze.