Advertisement

Po sadzonki drzew oraz nasiona ustawiła się kolejka chętnych

ePiotrkowRegion Piątek, 07 maja 202116
Nie malała przez większość czasu kolejka chętnych do namiotu ustawionego na terenie byłego dworca PKS, gdzie rozdawane były młode drzewka oraz nasiona w zamian za plastikowe nakrętki. Kolejny dzień akcji "Nakręć się na zieleń", mającej wesprzeć podopiecznych jednego z łódzkich hospicjów już we wtorek.

Ładuję galerię...

 

- Możemy powiedzieć, że rzeczywiście jesteśmy nakręceni faktem, że tyle osób nas odwiedziło dziś oraz we wtorek. Ta frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i nie spodziewaliśmy się, że aż tyle osób będzie chciało zazieleniać nasz cudowny region i zadbać o środowisko wokół siebie – mówi Aneta Stępień, asystent prasowy w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie.

 

W ramach akcji „Nakręć się na zieleń” każda osoba, która przyniosła plastikowe nakrętki mogła je zamienić na nasiona lub sadzonki drzew. - W zamian za 30 nakrętek można było otrzymać piękne drzewka kasztanowca, dębu, bluszczu, klonu, jawora, ale także owocowe jabłoni.- wylicza Aneta Stępień.


Za 10 nakrętek organizatorzy akcji nagradzali z kolei nasionami, ważnych chociażby dla pszczół roślin miododajnych. Zachwalał je starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak. - Kocham powiat piotrkowski! Na przykład mój rodzinny Rękoraj i jego walory przyrodnicze, ale uwielbiam także swoją działkę rekreacyjną nad Pilicą, na której na pewno je zasieję i cieszę się, że mieszkańcy powiatu oraz Piotrkowa tak licznie chcą wspólnie zazielenić nasz region i jednocześnie pomagać potrzebującym – mówił.


Zbiórka nakrętek jest prowadzona na terenie, mającego wkrótce przejść metamorfozę byłego dworca PKS i ma posłużyć wsparciu Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Kolejna okazja do zdobycia sadzonek będzie już we wtorek w godzinach od 9:00 do 13:00.


Akcja starostwa nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, który dostarcza sadzonki z pobliskiej szkółki w Moszczenicy. - Nasze województwo ma najmniejszą lesistość w kraju i wynosi ona zaledwie 17%, przy średniej krajowej na poziomie 30%. A stanowią o niej nie tylko lasy, ale także pojedyncze drzewa czy ich grupki, więc sadźmy ile się da i dokąd się da! - namawia dr Piotr Wypych, zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.


O potrzebie kontynuowania akcji i dalszego „nakręcania mieszkańców ziemi piotrkowskiej” przekonany jest również starosta Piotr Wojtysiak i zapowiada kolejne edycje inicjatywy w następnych latach. 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

taka logika ~taka logika (Gość)08.05.2021 09:13

Trzeba kupić 30 plastikowych butelek lub opakowań kartonowych (zawartość można zużyć w dowolny sposób), butelki i lub kartony wyrzucić do śmieci, śić! Korki oddajemy powiatowi w zamian mamy roślinkę. Super, najpierw wygenerujmy odpady trudno utylizowalne a w zamian będziemy dbali o środowisko przez sadzenie drzewek. Ta akcja, chyba jednak powinna troszkę inaczej wyglądać. Nie mniej jednak chociaż kilka roślinek wzbogaci środowisko a to dobrze. Myślę sobie, że na przyszłość powinniśmy myśleć kompleksowo,jeśli idzie o ochronę środowiska a nie iść na łatwiznę i skróty!

41


wolontariusz ~wolontariusz (Gość)07.05.2021 21:52

Jesiotr . Spoko wybaczam :) . Nie musisz mi mówić, Uwierz mi rozmawiam w wieloma rodzicami niepełnosprawnych. Wstydzą się żebrać, często są obrażani, wytykani itd. Państwo niestety nie pomaga. Rodzice, opiekunowie nie mogą pójść do pracy by dorobić do zasiłku opiekuńczego itd. Powinno się informować i edukować społeczeństwo, pokazywać różne przypadki nagłaśniać różne akcje itp. Może nastawienie społeczeństwa się zmieni choć trochę. Temat jest bardzo obszerny i można pisać i pisać. Taka jest też moim skromnym zdaniem min. rola mediów. Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę.

30


wolontariusz ~wolontariusz (Gość)07.05.2021 20:59

Jesiotr to zabłysnąłeś, trochę kultury by Ci się przydało. Czy wiesz ile obecnie prowadzonych jest różnego rodzaju akcji dla Potrzebujących w mieście i powiecie ?

21


wolontariusz ~wolontariusz (Gość)07.05.2021 19:33

Smutne jest to, że nie wspiera się takimi akcjami lokalnych dzieciaczków jak np. Gmina Rozprza to robi. A jeszcze smutniejsze, że piotrkowskie media widzą i nagłaśniają takie akcje jak organizuje Starostwo, Miasto czy Szpital Wojewódzki. Niestety dla innych miejsca na antenie czy w rubrykach zabrakło. A była taka akcja na stadionie i są prowadzone w dalszym ciągu dla np. Gabrysia czy Patryka i cisza niestety. Ehh :( .

63


Witosek ~Witosek (Gość)07.05.2021 15:27

Tyle lat rządów powiatem przez pełesel i jedyne co im wychodzi to zbieranie kapsli. Gratulujemy.

90


go?ć_marian ~go?ć_marian (Gość)07.05.2021 16:54

Może Urząd Miasta włączy się do akcji...

30


Vialko ~Vialko (Gość)07.05.2021 15:11

Można Można, inne urzędy niech biorą przykład z takiego starostwa

30


go?ć_kasia ~go?ć_kasia (Gość)07.05.2021 15:07

Brawo panie starosto, super akcja

40


Asa ~Asa (Gość)07.05.2021 14:46

Ja wam lepiej powiem ta akcja powinna być w urzędzie miasta za np 300 korków sadzonka drzewka by użedowi miasta zwracał się koszt sadzonki i ewentualny zarobek przeznaczali np na nasadzenia drzew na ulicach :)

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat