Artykuły do tagu: Zamek

Do godziny 23.00 w sobotę dla zwiedzających otwarte będzie piotrkowskie muzeum. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia piotrkowskiego Zamku Królewskiego. Wszystko to w ramach Nocy Muzeów 2024.
Wyjątkowy kalendarz na podsumowanie jubileuszu
Rok jubileuszowy dla ustanowienia praw miejskich Wolborza (750 lat) powoli dobiega końca. Na finał urzędnicy mają jednak pewną niespodziankę. Wydano bowiem kalendarz na rok 2024 z wolborskim zamkiem i ratuszem.
Jazz Scena Zamek w Muzeum
Już po raz trzydziesty fani muzyki Jazzowej spotkali się w salach Zamku Królewskiego w Piotrkowie. Tym razem licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu utytułowanego pianisty jazzowego, kompozytora i aranżera Macieja Tubisa.
Pokazali zamek w pełnej krasie
Na początku czerwca do Wolborza po 300 latach powrócił zamek. Mowa oczywiście o odlewie z brązu, czyli rekonstrukcji budowli, która przed wiekami górowała nad miastem. Teraz zaprezentowano także wizualizację jak obiekt mógł wyglądać w pełnej krasie. Władze Wolborza zaprosiły przy tej okazji na konferencję naukową.
Kolejna giełda staroci przy Zamku Królewskim
Piotrkowskie Muzeum i Piotrkowski Klub Kolekcjonera zapraszają już w najbliższą niedzielę (16.07) na - kolejną w tym roku - Piotrkowską Giełdę Staroci przy Zamku Królewskim. Początek o godzinie 7:00.
PGE wesprze piotrkowskie Muzeum
Piotrkowskie Muzuem będzie jedną z placówek, która zostanie objęta mecenatem Polskiej Grupy Energetycznej. O takim wsparciu dla placówki poinformował w poniedziałkowy poranek poseł Grzegorz Lorek.
Wystartował nowy sezon Giełdy Staroci
W niedzielę odbyła się pierwsza w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. Wydarzenie organizowane przez Muzeum oraz Klub Kolekcjonerów po raz kolejny przyciągnęło fanów przedmiotów "z duszą".
Do Wolborza powrócił zamek [ZDJĘCIA]
Po blisko 300 latach do Wolborza powrócił zamek. W piątkowy wieczór przed kolegiatą uroczyście odsłonięto odlew, który przedstawia rekonstrukcję budowli. Uroczystość była jednym z obchodów 750-lecia nadania praw miejskich Wolborzowi.
Odkrywamy znane i nieznane – Zamek w Oporowie koło Kutna
Kolejne ciekawe miejsce warte uwagi znajduje się w sporej odległości od Piotrkowa Trybunalskiego, ale warto poświęcić mu jeden z wolnych dni. To zamek, w którego murach pojawił się nie tylko Pan Samochodzik, ale też wielu rycerzy. Klimat czasów, w jakich żyli i walczyli można poczuć zatrzymując się obok zamku na nocleg. A co jeszcze warto wiedzieć na jego temat? Zapraszamy na garść ciekawostek.
13.05.2023 20:51
Noc Muzeów w Piotrkowie
W Polsce trwa weekend z kolejną edycją Nocy Muzeów. Nie inaczej było w Piotrkowie, gdzie na Zamku Królewskim organizatorzy przygotowali dla mieszkańców różne atrakcje.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat