Zmiany w budżecie powiatu piotrkowskiego na rok 2023, a także kwestia przejęcia świadczeń szpitalnych z zakresu położnictwa, ginekologii, neonatologii oraz pediatrii przez Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim (SSW) - to główne tematy, jakie były przedmiotem ostatniej Sesji Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim. Pochylono się także nad tematem dróg.
Przed nami bardzo dynamiczny pogodowo weekend. W Piotrkowie Trybunalskim i okolicach czeka nas... właściwie wszystko - prognozuje Michał Kochanowski z grupy Łowcy Burz Łódzkie.
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Karczmy, na terenie powiatu bełchatowskiego. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił tam mężczyznę, który zginął na miejscu. Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, a pieszym zalecają noszenie odblasków po zmroku, nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają.
Miejscy urzędnicy ponownie pozyskali pieniądze na modernizację ul. Roosevelta. Modernizacja ma wystartować jeszcze w tym roku, ale prace nie obejmą całości ulicy.
Już od czwartku (02.02.2023) wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w związku z pracami na ul. 1 Maja w Wolborzu, nieopodal przedszkola. Fragment tej drogi, o długości niespełna 100 metrów, zostanie wyłączony dla ruchu.
Wielu miłośników gotowania nie wyobraża sobie codziennego przygotowywania posiłków bez okapu kuchennego. Jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, który odpowiada za pochłanianie i usuwanie zapachów powstających podczas kucharzenia. Znacznie podnosi tym samym codzienny komfort życia wszystkich domowników. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie dokładnie funkcje pełni okap kuchenny.
W styczniu zakończyła się renowacja pomnika Obrońców Gór Borowskich oraz terenu znajdującego się wokół niego. Powstały w Borowej (gmina Wola Krzysztoporska) w 1972 roku monument zyskał nowy blask. Poprawiły się też warunki do organizowania uroczystości upamiętniających bohaterską obronę Gór Borowskich we wrześniu 1939 r.
Łosoś wędzony na gorąco powstaje w temperaturze około 60°C, co nie ujmuje mu znacząco walorów zdrowotnych. Można śmiało wprowadzić go do diety i spożywać nawet dwa razy w tygodniu, jeśli nie cierpimy na nadciśnienie (zawiera sporo sodu). Czym charakteryzuje się łosoś wędzony na gorąco? Jak można go podawać?
Piotrkowscy policjanci zatrzymali kierowcę opla, który na autostradzie przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Mężczyzna otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Funkcjonariusze nieustannie apelują o rozsądek na drogach i dodają, że nadmierna prędkość zabija.