Advertisement
artykuł sponsorowany

Jakie funkcje pełni okap podczas gotowania?

Środa, 01 lutego 2023
Wielu miłośników gotowania nie wyobraża sobie codziennego przygotowywania posiłków bez okapu kuchennego. Jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, który odpowiada za pochłanianie i usuwanie zapachów powstających podczas kucharzenia. Znacznie podnosi tym samym codzienny komfort życia wszystkich domowników. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, jakie dokładnie funkcje pełni okap kuchenny.
Jakie funkcje pełni okap podczas gotowania?

Jak działa okap kuchenny?

 

Na rynku dostępne są dwa rodzaju sprzętu: okapy oraz pochłaniacze. Pierwsze z nich wymagają połączenia z przewodem kominowym lub wentylacyjnym. Dzięki wiatrakom wtłaczają zużyte powietrze do przewodu, które zostaje następnie odprowadzone  na zewnątrz budynku. Szeroki wybór okapów kuchennych do zabudowy znajdziesz na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/okapy-do-zabudowy.

Wybierając okap, warto zwrócić przy tym uwagę na szereg parametrów, takich jak wydajność, która bezpośrednio wpływa na szybkość i skuteczność pracy, oraz natężenie hałasu.

 

Alternatywnym rozwiązaniem są pochłaniacze, które dzięki wykorzystaniu filtrów węglowych pracują w obiegu zamkniętym. Oczyszczone powietrze nie zostaje odprowadzane na zewnątrz mieszkania, ale wraca do kuchni.

 

Okap kuchenny – skuteczne filtrowanie powietrza

 

Głównym zadaniem okapu jest skuteczne filtrowanie powietrza. Urządzenie nie tylko pochłania zapachy powstałe w wyniku gotowania, ale także usuwa wilgoć oraz cząsteczki tłuszczu. W ten sposób znacznie podnosi codzienny komfort życia i gotowania. Dodatkowo, regularne korzystanie ze sprzętu minimalizuje ryzyko powstawania pleśni i grzybów. Ponadto pozwala wydłużyć żywotność mebli i wyposażenia kuchennego. Ułatwia przy tym sprzątanie. Mniej tłuszczu osadza się bowiem na powierzchni mebli i ścian. Wiele nowoczesnych modeli, dostępnych na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/okapy-do-zabudowy/okapy-kominowe łączy w sobie funkcjonalność okapu i pochłaniacza.

 

Dzięki temu w zależności od potrzeb możesz ustawić opcję wyciągu lub filtrowania w obiegu zamkniętym. Warto przy tym podkreślić, iż najskuteczniejsze pozostaje sprzęt połączony z instalacją wentylacyjną lub przewodem kominowym. Pochłaniacze natomiast odznaczają się często ciekawym designem i nietypowym wzornictwem, stając się dodatkową dekoracją kuchni i jadalni. Prawidłowa praca zależy przy tym od regularnej wymiany filtrów węglowych. Potrzebne akcesoria znajdziesz pod adresem: https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/akcesoria-do-zabudowy/filtry-do-okapow-do-zabudowy.

 

Jakie jeszcze funkcje pełni okap kuchenny?

 

Nowoczesne okapy i pochłaniacze posiadają dodatkowe funkcjonalności, które ułatwiają codzienne gotowanie. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na sposób sterowania oraz timer. Dzięki temu dostosujemy moc oraz czas pracy w zależności od naszych potrzeb. Najnowocześniejsze modele mogą być przy tym obsługiwane przy pomocy pilota, aplikacji w telefonie lub panelu dotykowego.

 

Świetnie sprawdzają się także automatyczne sensory zapachu, które uruchamiają urządzenie w przypadku wykrycia podwyższonego poziomu wilgotności oraz zapachów. Często okapy są przy tym wyposażone w lampy ledowe, które będą stanowić doskonałe źródło światła punktowego podczas gotowania. Warto dodać, że posiadacze małych kuchni także mogą skorzystać z urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem stają się wtedy niewielkie pochłaniacze podszafkowe dostępne w atrakcyjnych cenach.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat