Artykuły do tagu: Mediateka

Wspólne czytanie na powitanie lata w Mediatece 800-lecia
Wakacje tuż-tuż. Warto się do nich odpowiednio nastroić i powitać je międzypokoleniowym czytaniem o letniej tematyce, organizowanym w najbliższy piątek w piotrkowskiej Mediatece.
Dawny Piotrków i okolice zaklęte w Fotoplastikonie
Unikatowe archiwalne fotografie miasta i regionu, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, opracowane cyfrowo w formacie 2D i 3D, dostępne są dla zwiedzających przed wejściem do Mediateki 800-lecia. W piątek (07.06.2024) odbył się wernisaż wystawy.
Dawny Piotrków zaklęty w Archiwalnym Fotoplastikonie
W dniach 6-27 czerwca 2024 r. przed budynkiem Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim zagości Archiwalny Fotoplastikon. Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na uroczysty wernisaż, który odbędzie się w piątek (07.06.2024) o godz. 12:00. To pierwszy przystanek tegorocznej edycji projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Naukowy Dzień Dziecka okazał się
Naukowy Dzień Dziecka, który zorganizowano w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim cieszył się dużym zainteresowaniem. Atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągnęły całe rodziny, a najmłodsi mogli odkryć zupełnie nowe dla nich fakty.
Bajkowy finał konkursu plastycznego
Rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do dzieci z niepełnosprawnościami z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu Piotrkowskiego odbyło się w środę (29.05.2024) w Mediatece 800-lecia. Finałowi towarzyszył magiczny pokaz baniek mydlanych, dla wszystkich uczestników nie zabrakło prezentów. Wydarzenie zostało przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego i Urząd Miasta Piotrkowa.
52 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w 52 edycji konkursu literackiego o „Rubinową Hortensję”. Prace można nadsyłać do 15 lipca.
Dni Europy w Mediatece 800-lecia
Turniej szachowy, gry, zabawa i quizy wszystkie te atrakcje zorganizowane dla młodzieży szkolnej z Piotrkowa i regionu w związku ze świętem Dnia Europy przypadającym na 9 maja. Impreza zorganizowana przez punkt Europe Direct wraz z Mediateką 800-lecia.
Mediateka ma już 5 lat! Pracownicy i czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody
Wszystko zaczęło się dokładnie 5 lat temu, kiedy to po wielkich przenosinach została oddana do użytku nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś oprócz jubileuszu świętowano dzień bibliotekarza.
Dni Europy odbędą się w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia
Piotrkowski punkt informacyjny Europe Direct wraz z Mediateką 800-lecia szykują na czwartek (09.05.2024) obchody Dnia Europy.
Piknik Klubu Młodego Odkrywcy bawił i inspirował całe rodziny
Świat nauki stał się otwarty i inspirujący dla młodych odkrywców z Piotrkowa i regionu, wszystko dzięki piknikowi „Możesz więcej” zorganizowanemu na placu przy Mediatece 800-lecia.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat