Advertisement

Artykuły do tagu: Mediateka

Kartki z podróży po kresach. Wyjątkowe spotkanie w mediatece
„Słowne, muzyczne i fotograficzne kartki z podróży Witolda Stawskiego po Kresach” - to tytuł artystycznego wydarzenia, które już w piątek odbędzie się w Mediatece 800-lecia.
21.10.2022 19:19
Po prostu Bronek
Blisko 300 osób wzięło udział w uroczystej promocji książki „Po prostu Bronek. Tryptyk w czterech dekadach”, która odbyła się w piątkowe popołudnie w piotrkowskiej Mediatece. Książka to wywiad-rzeka, który z Bronisławem Brylskim przeprowadził Marek Gajda.
Kolejka wąskotorowa znów w Piotrkowie (ZDJĘCIA)
Przez dwa dni w Piotrkowie znów można było podziwiać kolejkę wąskotorową. Na razie tylko w miniaturze. Makietę kolejki prezentowano w Mediatece 800-lecia.
Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkową wystawę modelarską zatytułowana "Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa Trybunalskiego". Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć ruchomą makietę modułową prezentującą przejazd kolejki wąskotorowej, a także modele pojazdów w skali 1:87.
Noc Bibliotek już w sobotę
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Atrakcje z tej okazji przygotowali także pracownicy piotrkowskiej biblioteki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
Debatowali o bezpieczeństwie
Piotrkowska Komenda Miejska Policji zorganizowała w środowe przedpołudnie debatę poświęconą bezpieczeństwu. W spotkaniu udział wzięła zarówno młodzież, jak i seniorzy. Byli także przedstawiciele służby i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Europejski piknik już w sobotę
W najbliższa sobotę w Piotrkowie odbędzie się piknik europejski. Imprezę zaplanowano na placu przed piotrkowską Mediateką 800-lecia.
Mediateka zabezpieczona folią
Mediateka 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaciła się o innowacyjne folie ciekłokrystaliczne. Zamontowano je zarówno na szybach zewnętrznych, jak i świetlikach dachowych. Placówka w ten sposób zyskała dodatkowe zaciemnienie pomieszczeń.
Zapraszają na wspólne czytanie!
Już 3 września o godz. 16:30 w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wspólne czytanie fragmentów „Ballad i romansów”. Wszyscy chętni, którzy przyjdą z własnymi egzemplarzami, otrzymają pamiątkowy stempel akcji. Z kolei już o 17:00 w ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się koncert zespołu Zelowskie Dzwonki.
Mediateka rusza z apką na smartfony
SOWA MOBI - to aplikacja na smartfony, którą uruchomiła Miejska Biblioteka Publiczna. Dzięki niej szybciej można wypożyczyć książkę, audiobooka czy rezerwować interesujące nas tytuły.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat