Reklama

Artykuły do tagu: zdrowie

Probiotyki - co to jest? Co zawierają probiotyki?
Probiotyki to żywe drobnoustroje, które po pomagają odbudować zaburzony mikrobiom jelitowy i utrzymać równowagę bakteryjną w jelitach. Wpływają korzystnie na ogól mikroorganizmów jelitowych. Normalizują, stabilizują i chronią przed namnażaniem patologicznych drobnoustrojów. Wspomagają również rozwój nabłonka jelitowego, regulują gospodarkę mineralną i uczestniczą w syntezie witamin. Duży wybór probiotyków ma obecnie każda apteka internetowa.
Jak poprawić elastyczność stawów?
Stawy to bardzo istotne elementy naszego ciała. Trudno sobie wyobrazić poprawne funkcjonowanie bez odpowiedniej ich profilaktyki. Osoby zdrowe być może zbyt często je nadwyrężają, ale jednak problemy z nimi są tak istotne, że jedyną rzeczą, o której marzą takie osoby to ich elastyczność. Nie na darmo mówi się, że "w zdrowym ciele zdrowy duch" - i tak też faktycznie jest. Mamy kilka sposobów na to, aby poprawić ich zdolności motoryczne. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem.
W jaki sposób ograniczyć nadmierną potliwość?
Nadmierne pocenie to problem, z którym walczy naprawdę wiele osób. Okazuje się, że powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. Bardzo często jest to związane z naszym stanem zdrowia, a raczej jego znacznym pogorszeniem. Czasami pocimy się również ze stresu, co jest nierzadko spotykaną przypadłością. Ale czy możemy w jakiś sposób ograniczyć ten proces? Dezodorant a antyperspirant – co lepiej zakupić? Podpowiadamy!
Nawilżacz kanałowy – wilgotność powietrza w domu
Nadmiernie suche powietrze w domach to bardzo popularny problem wielu z nas. Szczególnie zimą powietrze jest bardzo suche, co bezpośrednio wpływa na zdrowie naszych dróg oddechowych. Sposobów na suche powietrze w domu jest naprawdę wiele. Kiedyś bardzo popularne było zakładanie na gorące kaloryfery specjalnych pojemników z wodą. Płyn parował, co powodowało zwiększenie się wilgotności powietrza. Idąc z duchem czasu, oraz wykorzystując najnowsze technologie, warto zastanowić się nad zamontowaniem nawilżacza kanałowego. Jest to rozwiązanie kierowane do wszystkich posiadaczy wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem!
Program rehabilitacji po przebyciu COVID-19 szansą na powrót do zdrowia
Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.
Działalność ośrodków zdrowia wydłużona
Gminny Ośrodek Zdrowia w Gorzkowicach i Wiejski Ośrodek Zdrowia w Parzniewicach pozostają w strukturze Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i będą świadczyć opiekę zdrowotną do 31 maja tego roku. Taką decyzję podjęli radni Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Od 28 marca zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust, z wyjątkiem podmiotów leczniczych
Podjąłem decyzję o tym, żeby od 28 marca wprowadzić zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.
Rehabilitacja onkologiczna w Piotrkowie za darmo!
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nieustannie zachęca do wzięcia udziału w projekcie „Rehabilitacja Onkologiczna” dla osób, które chorowały lub leczą się onkologicznie. - To bezpłatna propozycja dla osób aktywnych zawodowo, bez oczekiwania w kolejkach - podkreślają pracownicy szpitala.
Efektywna pomoc uchodźcom
Jestem wolontariuszką i od ponad tygodnia pomagam w jednym z ośrodków, do których w Polsce trafili uchodźcy z Ukrainy. Jest mi bardzo trudno, ponieważ nie wiem, jak postępować z osobą, która uciekła przed wojną i była świadkiem przerażających rzeczy. Każda z nich też inaczej się zachowuje, aklimatyzacja przebiega w inny sposób, jednak dużo jest tu smutku, łez, lęku. Co powinnam wiedzieć, by nikogo nie urazić, ale jednocześnie być pomocna? – pyta Agata.
Czym są szyny relaksacyjne?
Szyny relaksacyjne to nakładki na zęby stosowane u osób, którym doskwiera bruksizm. Należy zakładać je bezpośrednio przed senem. Jak w praktyce działa takie rozwiązanie i czy jest stosowane podczas leczenia choroby?
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat