Artykuły do tagu: pogoda

Łowcy burz Łódzkie i RCB ostrzegają (AKTUALIZACJA)
Burze już pojawiły się na południu Polski. W ciągu dnia będzie ich przybywać, także w naszym województwie. Pierwotnie będą to pojedyncze komórki burzowe, które będą się w dalszej fazie łączyć w układy, a niewykluczone jest także przekształcanie się ich w superkomórki burzowe.
Deszcz, grad, burze i trąby powietrzne. Instytucje rządowe ostrzegają
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają na czwartkowy wieczór m.in. w naszym regionie burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Opady deszczu miejscami mogą wynieść do 55 mm, lokalnie do 80 mm a porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie 120 km/h. Lokalnie możliwa również trąba powietrzna. Musimy się przygotować także na ewentualne przerwy w dostawie prądu.
Alert pogodowy: Gwałtowne burze i bardzo silny wiatr, nawet do 110 km/h! IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia dla powiatu piotrkowskiego
Dzisiaj, 30 czerwca, oraz w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, prognozowane są gwałtowne burze oraz bardzo silny wiatr. Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia intensywnych opadów deszczu, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień.
Możliwe burze w Piotrkowie i powiecie. IMiGW ostrzega
W ciągu najbliższych dwóch dni, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę i w sobotę, towarzyszyć nam będą ekstremalne zjawiska pogodowe związane z burzami. Wszystko za sprawą gorących i wilgotnych mas powietrza zwrotnikowego, które napłyną do Polski z południa – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Burze i deszcz w regionie. Możliwe opady gradu
Mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa SMSowe alerty. RCB ostrzega w nich przed burzami z gradem, ulewnym deszczem i silnym wiatrem.
Rozpoczęcie sezonu motocyklowego przełożone. Będzie nowy termin
Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom rozpoczęcia sezonu motocyklowego i towarzyszącemu mu piknikowi rodzinnemu, które zaplanowano na 21 kwietnia na terenie przy centrum handlowym w al. Sikorskiego w Piotrkowie. Wydarzenie odbędzie się w innym terminie.
Kolizja przy Focusie. Pogoda nie rozpieszcza kierowców
Padający deszcz nie ułatwia podróżowania. Przekonali się o tym kierowcy, którzy uczestniczyli w kolizji przy galerii handlowej Focus Mall w Piotrkowie. Nikt z podróżujących nie potrzebował opieki medycznej.
Nie lekceważmy ostrzeżeń. Wiatr okazał się bardzo silny
Warto nie bagatelizować ostrzeżeń o silnym wietrze. O sile natury przekonał się właściciel audi, na które przewrócił się kontener na odzież używaną.
26.12.2023 10:03
Uwaga na silny wiatr
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem w Łódzkiem. We wtorek porywy mogą osiągać nawet do 75 km/h. Silny wiatr prognozowany jest m.in. w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.
24.12.2023 14:10
Jaka pogoda w święta?
Pogoda w tegoroczne Boże Narodzenie nie będzie raczej przypominać tej, jaką pamiętamy sprzed kilkunastu lat. Jak mówił w Strefie FM Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW, będzie ona bardziej… wielkanocna.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat