Advertisement

Eksperymenty w Mediatece

ePiotrkow Czwartek, 02 lutego 20234
Minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania można już odwiedzać w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. Miniphänomentę, bo tak nazywa się ta wyjątkowa wystawa, oficjalnie otwarto w środowe popołudnie.

Ładuję galerię...

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z bibliotecznego Klubu Młodego Odkrywcy wraz z rodzicami.

 

Miniphänomenta jest wystawą naukową do samodzielnego odkrywania, poświęconą zjawiskom fizycznym. Stworzona została przez prof. Lutza Fiessera. Jej budową i udostępnianiem w Polsce zajął się Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej, partner regionalny Centrum Nauki Kopernik w zakresie Klubów Młodego Odkrywcy.

Nawiązanie współpracy przez KMO „Kot w okularach” pozwoliło, aby wystawa znalazła się u nas i została udostępniona wszystkim szkołom i osobom prywatnym z regionu łódzkiego. Do tej pory wystawa była wypożyczana jedynie pojedynczym placówkom szkolnym. Tym bardziej się cieszymy, że możemy ją pokazać piotrkowskim dzieciom i ich opiekunom - przybliżają pracownicy biblioteki i dodają, że wystawa wymaga samodzielnego odkrywania. - Nie ma instrukcji. Każde zadanie wykonywane jest samodzielnie. Jej założeniem jest brak podpowiedzi ze strony animatorów - dodają. 

Wystawa czynna będzie do 15 lutego. Korzystać mogą z niej zarówno grupy szkolne, jak i indywidualni odwiedzający. Wstęp jest bezpłatny, a zapisy prowadzone są po numerem telefonu: 502 419 334.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kocham Piotrków ~Kocham Piotrków (Gość)02.02.2023 13:08

Żeby dziecko poturlało kulkę trzeba było postawić mediatekę za kilka milionów

33


Hmmm ~Hmmm (Gość)02.02.2023 14:30

Czy Pan Prezydent i szanowni Państwo (bez)Radni opublikują koszt wybudowania Mediateki oraz roczne koszty jej utrzymania?

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat