Do ekstremalnych sytuacji dochodzi na rondzie "Solidarności" w Piotrkowie. W związku z zamknięciem ul. Hutniczej, kierowcy, aby nie nadrabiać drogi, rozjeżdżają pasy zieleni oraz okoliczne chodniki.
Miasto i gmina Wolbórz w budżecie na rok 2023 podwaja wydatki na inwestycje. Wyniosą one do 44 proc. zaplanowanych środków. Radni jednogłośnie uchwalili budżet najbogatszej gminy w powiecie piotrkowskim.
By otworzyć własną restaurację, trzeba najpierw zainwestować w dobrej jakości sprzęt – m.in. piec, automatyczny ekspres do kawy, meble czy urządzenia do mrożenia produktów spożywczych. Własny lokal wymaga sporych nakładów. Podpowiadamy, co jest niezbędne – skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek.
Przez wiele lat nowy rok w Piotrkowie witaliśmy pokazem fajerwerków, które wystrzeliwane były z wieży ciśnień. W ostatnim czasie władze Piotrkowa rezygnowały jednak z takiego pokazu, a jak będzie w tym roku?
Urząd Miasta w Piotrkowie Trynunalskim informuje, że wydawanie węgla po preferencyjnej cenie (1850 zł brutto) z punktu na terenie miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej potrwa do czwartku (29.12) do godz. 12.00. O dystrybucji surowca w roku 2023 urzędnicy będą informować w odrębnych komunikatach.
Piotrkowscy dzielnicowi otrzymali informację, że od kilku dni nikt nie miał kontaktu z 77-latką, która mieszkała samotnie. Seniorki nie było w kościele, choć uczęszczała tam regularnie. Kobiety nie widzieli również jej sąsiedzi. Policjanci na tę interwencję błyskawicznie zareagowali i wraz ze strażakami siłowo otworzyli mieszkanie. Dzięki szybkiej reakcji pomoc przyszła na czas.
Zakończyły się prace związane z remontem drogi powiatowej Sulejów - Kawęczyn - Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów. W ramach tego zadania wyremontowany został odcinek drogi o długości 1490 metrów.
Zakończyły się prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Grabostowie (gm. Gorzkowice). To miejsce ma wkrótce stać się miejscem spotkań i integracji okolicznych mieszkańców.
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
Piotrkowianie dobrze wiedzą, że w mieście są miejsca, gdzie można przekazywać nadwyżki swojego jedzenia potrzebującym. Jednym z nich jest społeczna lodówka, która stoi u zbiegu ulic Słowackiego i Kołłątaja. Po świętach Bożego Narodzenia nasze domowe lodówki często pękają w szwach. Właśnie teraz ta społeczna przechodzi niemałe oblężenie.