Advertisement

Artykuły do tagu: fajerwerki

01.01.2022 00:39
Przywitaliśmy 2022 rok
2021 rok przeszedł do historii. Przy hucznych wystrzałach fajerwerków i petard oraz strzelających korkach od szampana przywitaliśmy Nowy Rok.
Fajerwerki odpalajmy z głową
Przed nami noc sylwestrowa, podczas której będziemy witać Nowy Rok. Wiele osób nie wyobraża sobie tego dnia bez fajerwerków. Pamiętajmy jednak o tym, aby korzystać z nich z głową i bezpiecznie.
Społeczna akcja przeciw fajerwerkom w sylwestra
Fajerwerki to dla wielu osób nieodłączny element każdej imprezy sylwestrowej. Z roku na rok coraz więcej osób podkreśla jednakich bardzo negatywne oddziaływanie nie tylko na środowisko i zwierzęta, ale też ludzi.
Sylwester bez fajerwerków, za to z dyspensą
W Piotrkowie nie będzie w tym roku miejskiego sylwestra, nie będzie także pokazu fajerwerków na powitanie nowego roku. Na zbliżającego się sylwestra dyspensy udzielił natomiast abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.
Kociak nie przeżył powitania Nowego Roku
Fajerwerki i huczne powitanie Nowego Roku, czyli coroczna tradycja, dla zwierząt zazwyczaj oznacza traumatyczne przeżycie. W tym roku w Bełchatowie zakończyło się śmiercią kota - podopiecznego Fundacji Kocia Klitka.
Jak pomóc swojemu psu przetrwać Sylwestra?
Noc sylwestrowa to czas niezwykle stresujący dla zwierząt, zarówno towarzyszących, jak i dzikich czy gospodarskich. Skupmy się jednak na tych zwierzakach, którym przy okazji szału sylwestrowej nocy pomóc najłatwiej. Kilkoma poradami, podzieliła się z nami Natalia Zając, prezes Fundacji Masz Nosa – Pomagamy Zwierzętom.
Fajerwerki na balkonie absolutnie zakazane
Decydując się na wystrzelenie w sylwestrową noc sztucznych ogni, zachowajcie ostrożność i zdrowy rozsądek - apelują specjaliści. Pamiętajmy, aby samodzielnie nie odpalały ich dzieci. Bezpieczne używanie fajerwerków to podstawa, by w pełnym zdrowiu wejść w Nowy Rok.
Uważajcie przy odpalaniu fajerwerków!
15-latkowi wybuchła w ręku petarda. Chłopak ma uszkodzoną dłoń. Przeszedł już operację. Nadal przebywa w szpitalu. Do zdarzenia doszło 29 grudnia w Łodzi. Przed nami sylwestrowa noc, dlatego przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy odpalaniu materiałów pirotechnicznych.
W Piotrkowie będzie pokaz fajerwerków
Piotrków powita Nowy Rok pokazem sztucznych ogni. Tradycyjnie o północy w okolicach wieży ciśnień odbędzie się kilkuminutowy pokaz.
Przykre skutki Sylwestra. Psy czekają na właścicieli w schronisku
Osiem przestraszonych psów trafiło do piotrkowskiego schroniska po sylwestrowej nocy. Jedna zguba już została odebrana, pozostałe czekają na właścicieli.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat