Advertisement

Artykuły do tagu: 112

Zosia przyszła na świat na Placu Targowym. Poród odebrał jej tata
Tej nocy rodzice małej Zosi nie zapomną długo. Dziewczynka planowo miała się urodzić w piotrkowskim szpitalu, ale przez niesprzyjające warunki na drodze sprawny i bezpieczny dojazd do niego okazał się niemożliwy. Dziewczynka urodziła się więc w samochodzie na Placu Targowym w Sulejowie, a poród odebrał jej tata, pan Łukasz.
Pod numerem 998 nie dodzwonisz się już do piotrkowskiej straży
Od poniedziałku (6 września), korzystając z numeru 998 nie dodzwonimy się już do punktu dowodzenia piotrkowskiej Straży Pożarnej, a wszystkie połączenia alarmowe są kierowane do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi, które przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki PSP. Nowy system ma m.in. pomóc wyeliminować trafianie do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych, które są cały czas poważnym problemem, a w niekiedy mogą nawet doprowadzić do tragedii.
Numer 112 może uratować życie
Numer 112 może uratować życie - powiedział w czwartek 30 stycznia w Katowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się w Centrum Powiadamiana Ratunkowego z sześcioletnim Rafałem z Rybnika, który zadzwonił pod numer alarmowy, gdy jego mama straciła przytomność. - Wykorzystując ten numer, najprawdopodobniej uratował życie swojej mamie. Rafał, naprawdę, ogromna przytomność umysłu, bardzo dzielny chłopiec, bardzo mądry, i cieszę się, że tak się stało – podkreślił szef rządu.
112 - ten numer znają zapewne wszyscy posiadacze telefonów komórkowych. Dzwoniąc do Centrów Powiadamiania Ratunkowego, można zgłaszać wszelkie wypadki czy sytuacje kryzysowe. Okazuje się jednak, że wiele osób telefonuje pytając np. o adres warsztatu czy sklepu. Dlatego Starostwo Powiatowe w Bełchatowie planuje przeprowadzić kampanię edukacyjno-informacyjną na temat funkcjonowania numeru alarmowego.
Od 2012 roku bełchatowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego swoim zasięgiem obejmować będzie trzy powiaty województwa łódzkiego: bełchatowski, pajęczański oraz radomszczański.
Dzwoniąc pod numer 112 w powiecie bełchatowskim, nawet jeśli nie wiemy gdzie dokładnie się znajdujemy w sytuacji zagrożenia zostaniemy odnalezieni przez służby ratunkowe. Wszystko dzięki nowemu systemowi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat