TERAZ3°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Zosia przyszła na świat na Placu Targowym. Poród odebrał jej tata

sulejow24.com
sulejow24.com śr., 12 stycznia 2022 07:24
Tej nocy rodzice małej Zosi nie zapomną długo. Dziewczynka planowo miała się urodzić w piotrkowskim szpitalu, ale przez niesprzyjające warunki na drodze sprawny i bezpieczny dojazd do niego okazał się niemożliwy. Dziewczynka urodziła się więc w samochodzie na Placu Targowym w Sulejowie, a poród odebrał jej tata, pan Łukasz.

O niecodziennych narodzinach informuje portal sulejow24.com:

Pozostając bez żadnej pomocy (sulejowski ZRM był w trakcie akcji ratunkowej w innym miejscu w gminie), jedynie pozostając w stałym kontakcie telefonicznym z ratownikiem medycznym będącym na stanowisku operatora 112, na tylnej kanapie auta odbierał poród trwający zaledwie kilka minut.

 

Mama Zosi dostała skurczy przed północą. Pan Łukasz planował zawieźć ją do szpitala, by tam zajął się nią wykwalifikowany personel. Okazało się jednak, że tego dnia kilkunastokilometrowa podróż może być niebezpieczna. Termometr wskazywał -6ºC, a drogi były mocno oblodzone. Szczęśliwie dzięki pomocy operatora ratunkowego udało się przywitać Zosię na świecie. Cała rodzina jest już razem w domu.

Podsumowanie

    Komentarze 20

    reklama

    Dla Ciebie

    3°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio