Z takim apelem zwracają się piotrkowscy policjanci do osób, które z okazji Dnia Babci i Dziadka będą odwiedzać seniorów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo osób starszych zależy w dużej mierze od nas samych. Przy każdej nadarzającej się okazji, rozmawiajmy zarówno z naszymi babciami i dziadkami, ale również z samotnymi sąsiadami, o czyhających na nich niebezpieczeństwach.
Polecaliśmy już wiele kryminałów, ale jeszcze żaden z nich nie został napisany w Piotrkowie. Dlatego z przyjemnością proponujemy dziś książkę Konrada Chęcińskiego „Zło w Cmentarnej Górze”. Poza debiutem pisarskim mamy też wspomnienia jednego z najpopularniejszych polskich himalaistów – Krzysztofa Wielickiego, z którym przeprowadziliśmy także wywiad. A do tego jeszcze dokładamy bonus.
Piotrków żyje epidemią koronawirusa. Niektórzy się szczepią, inni przekonują, że wirus to światowy spisek, a jeszcze kolejni, że covid-19 w ogóle nie istnieje. W cieniu koronakryzysu rozwija się jednak choroba, o której większość zdaje się zapominać. Wścieklizna, bo o niej mowa, zatacza coraz szersze kręgi wśród zwierząt. Najgorzej jest na Mazowszu, ale szczególną ostrożność powinniśmy zachować także w naszym regionie.
Gmina Czarnocin zaprasza na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ zaplanowano w najbliższą niedzielę, a wystąpi Orkiestra Dęta OSP z Lubochni.
11 stycznia na ul. Hutniczej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 91-letnia kobieta. Policja oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta sprawdzali, czy do wypadku mogła przyczynić się infrastruktura drogowa tego miejsca.
Wystartowała rejestracja na 10. edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Zajęcia odbędą się również w Piotrkowie Trybunalskim, a udział w nich jest bezpłatny.
Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą dopłat z budżetu miasta do systemu śmieciowego w Piotrkowie. Dzięki temu zabiegowi opłata zostałaby utrzymana w obecnej wysokości, czyli 29 zł od osoby.
Jedna z pierwszych tego typu aplikacji mobilnych na rynku, która sprawdza się w firmie każdej wielkości, bez względu na branżę w czasach rosnącego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe.
Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz większa ilość świadectw zamieszczanych na różnych stronach internetowych. Chcesz zyskać wzór do naśladowania? Szukasz inspiracji do zmiany swojego życia? W takim razie i Ty powinieneś poznać życiorysy kilku niezwykłych osób, które odeszły ze świata w opinii świętości już wiele wieków temu, ale stają się popularne właśnie teraz, w XXI stuleciu.
Wspomniana kraina szczęścia to Arkadia, uważana przez poetów i malarzy za ziemski raj, symbol wyidealizowanej krainy spokoju, pełnej ładu i sielankowej. W województwie łódzkim też znajduje się miejsce o takiej nazwie, jednak łódzka Arkadia to miejscowość, którą starała się zmienić w beztroską krainę Helena Radziwiłłowa, tworząc tu w drugiej połowie XVIII wieku wyjątkowy park.