Jeżeli czeka Cię zakup działki budowlanej pod dom, swój wybór powinieneś niezwykle starannie przemyśleć. Dostęp do mediów, wielkość czy stan prawny posesji będą bowiem wpływać na możliwość doboru projektu domu, jak również sam koszt realizacji inwestycji. O czym warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej kupna nieruchomości gruntowej?
Niewiele podobnych zabytkowych i dobrze zachowanych budynków znajduje się na terenie województwa łódzkiego. Dlatego też stanowią turystyczne perły regionu i bezcenne dziedzictwo historyczne, a często także architektoniczne. Choć znajdujący się w Nieborowie pałac po wielu przebudowach nosi cechy kilku epok, to zachował dawny rozkład pokoi, a także pałacowe wyposażenie.
28 stycznia, w wielu 103 lat zmarła Tusnelda Zacierka - wychowawca wielu pokoleń medyków i wieloletnia ordynator oddziału wewnętrznego piotrkowskiego szpitala, założycielka pierwszej w województwie łódzkim poradni przeciwcukrzycowej a także twórczyni jednej z pionierskich w kraju sal intensywnej terapii. Za pomoc Armii Krajowej skazana na pobyt w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck.
Tym razem na baczności muszą mieć się mieszkańcy Sulejowa. Niepokojące sygnały dotarły do Urzędu Miejskiego.
Kamil Majchrzak po raz pierwszy w karierze awansował do półfinału turnieju rangi ATP. Dokonał tego w indyjskim Pune, pokonując po trzysetowej batalii
Lorenzo Musettiego.
Sześć szkół podstawowych z terenu gminy Rozprza otrzyma nowoczesny sprzęt dydaktyczny w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na jego realizację gmina pozyskała blisko 400 tys. złotych.
Składa interpelacje i pyta o koszty. Radna Marlena Wężyk-Głowacka na konferencji prasowej przedstawiła swoje wyliczenia dotyczące opłaty za śmieci. Twierdzi, że cena mogłaby być niższa. Sugeruje, że miasto pobiera więcej niż powinno. Rzecznik prezydenta ripostuje – obliczenia zawierają poważny błąd i stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność danych przedstawionych na konferencji.
Od początku roku wzrosło zaangażowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania ograniczające skutki pandemii Covid-19. Skala tych zadań podyktowana jest wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz potrzebami wsparcia podmiotów medycznych, organizacji pomocowych i samorządów.
- Dla miejskiego ciepłownictwa nie ma lepszej alternatywy – to zdanie kilkukrotnie było powtarzane w poniedziałek w siedzibie Elektrociepłowni Piotrków. Podpisano tam umowę na modernizację miejskich ciepłowni. Zamiast węgla będą one teraz zasilane gazem.
Czy miasto może dopłacić do śmieci, aby obniżyć cenę odbioru odpadów? Dyskusja się nie kończy. W poniedziałek do zarzutów prezydenta odniósł się Łukasz Janik. - Wytłumaczę panu zapisy ustawy śmieciowej, ponieważ wprowadza pan mieszkańców w błąd - mówił.