Advertisement

Artykuły do tagu: Lubień

Święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się w sobotę w Lubieniu w gminie Rozprza. Była to już czwarta edycja tej zainicjowanej przez mieszkańców imprezy, a atrakcji dla przybyłych nie brakowało.
Lubień zaprasza na święto pieczonego ziemniaka
Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka odbędzie się w sobotę (10.09.2022) w Lubieniu (gm. Rozprza). To już czwarta edycja tej zainicjowanej przez mieszkańców imprezy. Wśród atrakcji znajdą się m.in. loteria fantowa, pokaz zabytkowych samochodów, czy impreza taneczna.
Ochotnicza Straż Pożarna w Lubieniu ma 100 lat [FOTO]
Z tej okazji tamtejsi druhowie spotkali się z mieszkańcami i strażakami z sąsiednich jednostek, by wspólnie świętować ten wyjątkowy jubileusz. Wszystko zaczęło się od uroczystej mszy świętej. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Obchody zakończyła dyskoteka z DJ-em.
Niezwykłe dzieła w świątyni. Stworzył je uczeń Jana Matejki [ZDJĘCIA]
Aż 134 anioły, znane sceny biblijne czy wizerunek świętego Huberta - obrazy i freski, będące zarazem pięknymi przykładami sztuki sakralnej znajdują się w jednym z kościołów na terenie gminy Rozprza. Autorem dzieł jest Józef Mehoffer, uczeń samego Jana Matejki. Ich widokiem na co dzień mogą się cieszyć wierni należący do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.
Ostatnia chwila na wspólne kolędowanie
Przed nami koncert kolęd. Wydarzenie odbędzie się 30 stycznia, w Kościele NMP Królowej Polski w Lubieniu.
Mieszkańcy Lubienia zapraszają na pieczenie ziemniaka i inne atrakcje
Parafialne święto pieczonego ziemniaka odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubieniu. W programie m.in. loteria fantowa, pokaz tańca ognia czy możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19. Takie wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci, a zainicjowała je lubieńska wspólnota parafialna.
Średniowieczne znalezisko w Lubieniu. Czy będą kolejne odkrycia?
Na niezwykłe znalezisko natknął się mieszkaniec wsi Lubień w gminie Rozprza. Podczas spaceru po lesie odnalazł on średniowieczny grot od włóczni, który prawdopodobnie ma przeszło 800 lat. W okolicy odkryto wcześniej cmentarz z XI wieku. Kolejne odkrycie może świadczyć o tym, że miał on większy obszar lub że istniało tam inne miejsce pochówku. Odpowiedzi przyniosą dopiero dalsze badania.
Kolejne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Piłki i koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Jakuba Kochanowskiego, Piotra Gacka czy Mateusza Bieńka - to będzie można wylicytować podczas tegorocznego parafialnego święta pieczonego ziemniaka, które w sobotę odbędzie się na placu przy kościele w Lubieniu. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00.
Problem z wodą w Lubieniu
Woda w Lubieniu w gminie Rozprza warunkowo (!) nadaje się do spożycia. W wodociągu publicznym stwierdzono nadmiar mikroorganizmów w temp. 22 st. C. Prowadzone są prace naprawcze.
W Lubieniu woda niezdatna do picia!
Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie, woda z wodociągu publicznego w Lubieniu (gm. Rozprza) jest niezdatna do picia.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat