Advertisement

Artykuły do tagu: ziemniak

Wykopali ponad tonę ziemniaków
Początek jesieni to czas na wykopki. Te tradycyjne, z motykami i koszykami, zorganizowano w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Do współpracy przy zbieraniu ziemniaków zaproszono starostę powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiak, wicestarostę Dariusza Magacza oraz radnego powiatowego Krzysztofa Mroczkowskiego.
Święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka odbyło się w sobotę w Lubieniu w gminie Rozprza. Była to już czwarta edycja tej zainicjowanej przez mieszkańców imprezy, a atrakcji dla przybyłych nie brakowało.
Lubień zaprasza na święto pieczonego ziemniaka
Parafialne Święto Pieczonego Ziemniaka odbędzie się w sobotę (10.09.2022) w Lubieniu (gm. Rozprza). To już czwarta edycja tej zainicjowanej przez mieszkańców imprezy. Wśród atrakcji znajdą się m.in. loteria fantowa, pokaz zabytkowych samochodów, czy impreza taneczna.
Ziemniak bohaterem powiatowego święta
XV Powiatowe Święto Ziemniaka w Brzustowie było okazją do szampańskiej zabawy przy góralskiej muzyce kapeli Ciupaga, uczczenia jubileuszu dziecięcego zespołu Cekinki czy sprawdzenia swoich sił w... rzucie gumofilcem. Była jednak również jednak akcja charytatywna. Zbierano pieniądze na rzecz dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.
Święto Ziemniaka w Brzustowie
Powiatowe Święto Ziemniaka odbędzie się w sobotę (2 października) w Brzustowie (gm. Inowłódz). W programie przewidziano ciekawe koncerty, konkursy z nagrodami oraz smaczny poczęstunek.
Mieszkańcy Lubienia zapraszają na pieczenie ziemniaka i inne atrakcje
Parafialne święto pieczonego ziemniaka odbędzie się w najbliższą niedzielę w Lubieniu. W programie m.in. loteria fantowa, pokaz tańca ognia czy możliwość zaszczepienia się przeciw covid-19. Takie wydarzenie odbędzie się już po raz trzeci, a zainicjowała je lubieńska wspólnota parafialna.
Co kryje się pod skórką ziemniaka?
Ziemniaki zwykle uważane są za warzywa tuczące, przez co dużo osób postanawia wyeliminować je ze swojej codziennej diety. Jednak są one także źródłem cennych witamin i składników odżywczych, m.in. witaminy C, potasu czy błonnika, a dzięki zawartości wysokiej jakości białka mogą pomóc bilansować naszą dietę. Kartofle bogate są również w węglowodany, które pozwalają odbudować rezerwy energii, a także korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Jakie inne sekrety znajdują się tuż pod skórką naszych rodzimych kartofli?
Kolejne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu
Piłki i koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Jakuba Kochanowskiego, Piotra Gacka czy Mateusza Bieńka - to będzie można wylicytować podczas tegorocznego parafialnego święta pieczonego ziemniaka, które w sobotę odbędzie się na placu przy kościele w Lubieniu. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00.
Glina obchodziła Święto Pieczonego Ziemniaka
Prawie 70 osób wzięło udział w Święcie Pieczonego Ziemniaka, które 14 października zorganizowano w Domu Ludowym w Glinie.
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Woli Kamockiej
Pod hasłem „Wesołe zabawy sportowe z ziemniakiem w tle” w Szkole Podstawowej w Woli Kamockiej w gminie Grabica zorganizowano Dzień Pieczonego Ziemniaka.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat