Advertisement

Artykuły do tagu: strażacy

Groźny pożar w Sulejowie. Ponad 30 strażaków w akcji
Do bardzo niebezpiecznego pożaru budynku gospodarczego doszło w piątkowe popołudnie w Sulejowie przy ulicy Górnej.
Ochotnicy z Krzepczowa mają nowy wóz
Nowy wóz strażacki otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Krzepczowa w gminie Grabica. Pojazd wart jest ponad milion złotych.
19.06.2023 09:28
Skończyli 90 lat
Jubileusz 90-lecia działalności świętowali w miniony weekend druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubiaszowa. W uroczystościach wzięło udział wielu gości, w tym zaprzyjaźnione jednostki OSP z gmin Tomaszów, Sulejów i Moszczenica.
Zapraszają na Powiatowy Dzień Strażaka
Już w najbliższą niedzielę odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W tym roku wydarzenie zaplanowano w Łękach Szlacheckich, a towarzyszyć mu będzie Przegląd Orkiestr Strażackich.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
Uczcili wielkie strażackie święto
Gminny Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 50-lecia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej i nadaniem jej sztandaru odbył się w Gomulinie w niedzielę (07.05.2023). Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, następnie druhowie przemaszerowali w kierunku strażnicy, na placu której zorganizowano część oficjalną.
Strażacy podsumowali rok
W ilu akcjach brali udział strażacy, jakie środki przeznaczyła gmina na ich działalność, jakie są plany na przyszłość? Odpowiedzi na te pytania można było poznać podczas posiedzenia Zarządu Gminnego ZOSP RP OSP Wola Krzysztoporska. Spotkanie odbyło się w Rokszycach, a poprzedziło je spotkanie sprawozdawcze w poszczególnych jednostkach.
Kłódka na genitaliach. Nietypowa interwencja w Piotrkowie
Do bardzo nietypowej interwencji doszło na SOR w SSW w Piotrkowie. Medycy wraz ze strażakami musieli usunąć kłódkę założoną na genitaliach jednego z pacjentów.
Pożar domu. DK12 była zablokowana
Strażacy gasili w niedzielę (05.02.2023) płonący wielorodzinny budynek mieszkalny w Sulejowie. Mieszkańcy obiektu zostali ewakuowani, na tę chwilę nie ma informacji o osobach poszkodowanych.
Nie tylko ratują, ale i edukują
Strażacy z KSRG OSP w Woli Krzysztoporskiej nie próżnują i nawet gdy nie uczestniczą w akcjach ratowniczych, nadal służą pomocą. Tym razem pomogli w ciekawym zorganizowaniu czasu wolnego dla dzieci odpoczywających podczas ferii z tamtejszym GOK-iem. Zabrali także na wycieczkę swoich młodych podopiecznych.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat