Artykuły do tagu: strażacy

Pożar samochodu na drodze do Świątnik
1 stycznia w nocy doszło do pożaru samochodu osobowego na drodze do Świątnik w gminie Wolbórz. Na miejscu pracowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu oraz PSP w Piotrkowie.
Piotrkowscy policjanci i strażacy wyróżnieni
We wtorek rozstrzygnięto dwudziestą pierwszą edycję konkursu na najlepszego strażaka i policjanta z województwa łódzkiego. Wśród laureatów znaleźli się także mundurowi z Piotrkowa i regionu.
Pożar magazynu w Piotrkowie [AKTUALIZACJA]
W czwartek (09.12.2021) około godz. 13:00 w Piotrkowie wybuchł pożar magazynu przy ul. Topolowej. Nad miastem unosiły się gęste kłęby dymu, a na miejsce natychmiast przybyło kilkudziesięciu strażaków, którzy szybko poradzili sobie z zagrożeniem.
Kolejny sprzęt dla strażaków z Czarnocina
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy trafi już niedługo do Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnocinie, a to nie koniec dobrych wiadomości dla jednostek OSP z tej gminy.
Znaleziono ciało w Zalewie Sulejowskim
W Barkowicach odnaleziono ciało mężczyzny, który w niedzielę wypłynął wpław na wody Zalewu Sulejowskiego. Od wczoraj trwały jego poszukiwania.
Strażacy z Piotrkowa i regionu walczyli z pożarem dzikiego wysypiska
Aż sześć zastępów straży pożarnej walczyło w piątkowe popołudnie z pożarem dzikiego wysypiska śmieci pomiędzy Kurnędzem, a Sulejowem - informuje portal sulejow24.com. Na miejscu pracowały po dwa zastępy z Piotrkowa oraz KSRG OSP Sulejów i po jednym z KSRG OSP Przygłów oraz OSP Kurnędz.
Strażacy nurkowali na Wapiennikach
Strażacy-nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowiej „Piotrków” ćwiczyli w poniedziałek (22 marca) na zbiorniku „Wapienniki” w Sulejowie. W skład grupy wchodzą funkcjonariusze, pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalskim, a także Komend Powiatowych PSP w: Bełchatowie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim. Wśród członków grupy są także funkcjonariusze pełniący na co dzień służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi.
Piotrkowscy strażacy, korzystając z gościnności Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej szkolili się na płycie lotniska przy ul. Przemysłowej z obsługi poduszkowca "Anaconda". Był to ostatni etap kursu, podczas którego uczestnicy mogli ćwiczyć poruszanie się tym sprzętem po lądzie. Wcześniej strażacy odbyli już szkolenia na lodzie oraz wodzie.
Akcja ratunkowa na mokradłach
Nietypową interwencję podjęli we wtorek (9 marca) strażacy z piotrkowskiej komendy. Przed południem trafiło do nich zgłoszenie, dotyczące zwierzęcia, które utknęło na mokradłach w okolicach ul. Wierzejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Na gruzowisku znów czuć było gaz
Na gruzowisku domu, gdzie w niedzielę doszło do wybuchu, znów wyczuwalny był zapach gazu. Strażacy musieli interweniować.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat