Artykuły do tagu: młodzież

Młodzież z Piotrkowa podwójnie złota!
W niedzielę (19.05.2024) w hali Relax odbyły się dwa turnieje Ligi Wojewódzkiej w piłce ręcznej. Młodzi zawodnicy rywalizowali w kategoriach: chłopcy młodsi oraz chłopcy.
Stawiają na słodką promocję
Są pierwsze efekty projektu "Pszczoła w mieście", który został rozpoczęty w jesienią 2022 r. w Wolborzu. Zebrano już pierwsze partie miodu, który osobiście wydobywali z pasieki urzędnicy na czele z burmistrzem.
Podopieczni Dziecięcej Drużyny Pożarniczej „Czerwone Strzały” działającej przy OSP Parzniewice wzięli udział w I Zawodach o Puchar Województwa Mazowieckiego. Podczas halowych zmagań mali druhowie musieli zmierzyć się z 6 konkurencjami sprawnościowymi.
Śpiewali przeboje Jantar i Grechuty
Na scenie królowały przeboje Anny Jantar i Marka Grechuty, a do konkursowych przesłuchań stanęło aż 72 wykonawców z 10 szkół powiatu piotrkowskiego. W Szkole Podstawowej im. generała Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej odbył się XII Przegląd Piosenek Anny Jantar i Marka Grechuty pod patronatem wójta gminy Wola Krzysztoporska. Koncert laureatów, podczas którego wręczono wyróżnienia i nagrody, odbył się zaś w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
Edukacja prawna dla młodzieży w Areszcie Śledczym w Piotrkowie
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje ogólnopolski program „W służbie prawu”. Funkcjonariusze Służby Więziennej spotkali się z młodzieżą w ramach profilaktyki przestępczości wśród młodocianych.
Sala gimnastyczna prawie gotowa
Rozpoczęta w ubiegłym roku budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Skotnikach wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wchodzi w finalny etap. W budynku oprócz sali sportowej znajduje się zaplecze socjalno-sanitarne oraz pomieszczenia dla nauczycieli i instruktorów.
Młodzież zapobiega pożarom
W poniedziałek (18.03) w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Trybunalski przeprowadzono miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 29 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Dobry Ruch! Młodzi sportowcy z sukcesami
Młodzi badmintoniści z sukcesami w województwie łódzkim. Za nami Turniej Dzieci i Młodzieży o Puchar Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego w kategoriach U11, U13, U15 i U17.
Kodują z Gigantami i uczą się programowania
Kolejna, 14. już edycja bezpłatnych warsztatów "Koduj z Gigantami", podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowaniem. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Nadal można jeszcze dołączyć do grup działających w tegorocznej edycji.
06.02.2024 09:32
Kolorowe ferie w OEA MOK
Ferie zimowe w województwie łódzkim trwają w najlepsze. Młodzi mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego mają w tym okresie w czym wybierać, bo miejskie instytucje przygotowały szereg rozmaitych atrakcji. Tak jest między innymi w Miejskim Ośrodku Kultury, którego oferta cieszy się dużym zainteresowaniem.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat