Artykuły do tagu: Starostwo

Centrum OPUS pomoże w tworzeniu miejsc pracy w powiecie piotrkowskim
W Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyło się spotkanie wicestarosty piotrkowskiego Michała Tokarskiego z prezesem łódzkiego Centrum OPUS oraz dyrektorem Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Katarzyną Maciołek.
Delegacja z Nigerii odwiedziła inkubator w Czarnocinie: Sukces międzynarodowej współpracy i promocja lokalnych produktów
Wczoraj inkubator przedsiębiorczości w Czarnocinie miał zaszczyt gościć delegację z Nigerii, która przybyła do nas już po raz ostatni w ramach obecnego programu współpracy. Wizyta ta była wyjątkową okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany cennych doświadczeń między przedsiębiorcami z powiatu piotrkowskiego a gośćmi z zagranicy.
Poprzedni zarząd z absolutorium, a nowy z wotum zaufania
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego z absolutorium i wotum zaufania. W obu przypadkach 11 radnych głosowało "za", a 9 wstrzymało się od głosu.
Wicestarosta Michał Tokarski nominowany do prestiżowej nagrody
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala wręczenia nagrody - Kustosz Pamięci Narodowej. Do grona finalistów został nominowany Michał Tokarski wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego.
XXIV Spartakiada Władz Samorządowych
Gmina Grabica była gospodarzem XXIV Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego w strzelectwie. Nie zabrakło reprezentacji samorządu powiatu piotrkowskiego oraz miasta Piotrków Trybunalski.
Będzie więcej policji i ratowników wodnych nad Zalewem Sulejowskim
Aby wypoczywający mogli czuć się bezpieczniej nad wodą, władze powiatu sfinansują dodatkowe patrole policji i ratowników wodnych. Stosowne porozumienia zostały już podpisane przez starostę Piotra Łącznego i wicestarostę Michała Tokarskiego z komendantem piotrkowskiej policji mł. insp. Radosławem Malanowskim i prezesem Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Januszem Ciechanowskim.
Składy komisji w powiecie zatwierdzone
Rada Powiatu w Piotrkowe Trybunalskim jednomyślnie wybrała składy komisji stałych oraz ich przewodniczących. Jest to konieczne z uwagi na sprawne funkcjonowanie organu uchwałodawczego w nowej kadencji.
Radni wybrali nowego starostę powiatu piotrkowskiego
Podczas pierwszej sesji (02.05.2024) posiedzenia Rady Powiatu Piotrkowskiego, radni dokonali wyboru na przewodniczącego rady oraz wybrali nowego starostę powiatu piotrkowskiego.
Ciężka praca popłaca. Najlepsi uczniowie nagrodzeni
Najzdolniejsza dziewiętnastka, czyli uczniowie szkół powiatowych z najlepszymi wynikami w nauce odebrali półroczne stypendia Starosty Powiatu Piotrkowskiego. Wśród nich jest  Maja Arkuszewska z Technikum w Wolborzu z najwyższą średnią - 5,25.
Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat