Artykuły do tagu: Wybory

„Kwestia bezpieczeństwa dotyczy wszystkich Polaków”. Dariusz Joński w Piotrkowie Trybunalskim
Poseł Dariusz Joński, który jest „jedynką” Koalicji Obywatelskiej w Łódzkiem w wyborach do Parlamentu Europejskiego, przyjechał w niedzielę do Piotrkowa Trybunalskiego. To kolejny przystanek na trasie jego kampanii wyborczej. Na terenie bazaru przy ulicy Dmowskiego zorganizował konferencję prasową oraz rozmawiał z zainteresowanymi mieszkańcami.
Były premier i europoseł Marek Belka przyjechał do Piotrkowa w związku z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Marek Belka jest "jedynką" na listach Lewicy w okręgu nr 6, który obejmuje województwo łódzkie.
Otwarcie nowej kadencji rady miasta: Ślubowanie i pierwsze decyzje kadrowe
Pierwsze posiedzenie nowego składu rady miejskiej rozpoczęło się w poniedziałek o godzinie 10. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy od dłuższego czasu społeczność miała okazję wybrać nowego lidera.
PAP zaprasza na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”
Polska Agencja Prasowa zaprasza dziennikarzy i nauczycieli na seminarium „Wybory do Parlamentu Europejskiego”. W programie m.in. wystąpienie prof. Jarosława Flisa, który opowie o ciekawostkach i pułapkach dotyczących tegorocznych eurowyborów.
Wiemy kto wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy PiS
Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 6, obejmującym województwo łódzkie. Otwiera ją pochodzący z Piotrkowa Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych i poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.
Wyborcze banery znikają z miasta
Wybory samorządowe już za nami. Choć według prawa pełnomocnicy wyborczy mają 30 dni na usunięcie plakatów i haseł wyborczych z przestrzeni publicznej, to w Piotrkowie niektóre banery zaczęły znikać już w powyborczy poniedziałek. Co stanie się dalej z niepotrzebnymi już materiałami wyborczymi? Zapytaliśmy o to przedstawicieli piotrkowskich komitetów.
Kto wygrał w gminie Ręczno?
W gminie Ręczno sensacyjną informacją było to, że urzędujący od 3 kadencji wójt, Piotr Łysoń nawet nie wszedł do II tury wyborów. O fotel wójta gminy Ręczno walczyli bezpartyjny Kamil Ślusarczyk oraz należący do PSL Józef Korpas.
Znamy nowego burmistrza Rozprzy
Tylko 4 głosy więcej dla Pawła Kowalczyka, a wybory w Rozprzy zakończyłyby się w I turze. Kowalczyk wówczas uzyskał blisko 20 % przewagę nad pełniącym obowiązki burmistrza Arturem Cubałą. Czy II tura była już tylko formalnością?
Dariusz Magacz nowym wójtem gminy Moszczenica
Przewagą zaledwie 87 głosów Dariusz Magacz zwyciężył w II turze wyborów na urząd wójta gminy Moszczenica. Nowy wójt uzyskał wynik 50,96% głosów.
Krzysztof Chojniak komentuje wynik wyborów
Dotychczasowy prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, Krzysztof Chojniak, skomentował nieoficjalny wówczas wynik II tury wyborów prezydenckich.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat