Artykuły do tagu: drzewa

Oczyszczające drzewa na rondzie Bitwy Warszawskiej 1920
Dziesięć drzew o właściwościach oczyszczających powietrze zostało zasadzonych na wyspie centralnej ronda Bitwy Warszawskiej 1920. W okresie jesiennym na rondzie pojawią się kolejne nasadzenia.
Posadzili ponad 100 drzew dla leśnych zwierząt
Drzewka owocowe posadzone i to z myślą o leśnych mieszkańcach. Samorząd Powiatu Piotrkowskiego wraz z Nadleśnictwem Piotrków zaprosił mieszkańców regionu do Osady Leśnej w Kole na tegoroczną akcję "Posadź z nami drzewo!".
Znów nakręcają na zieleń
Akcja 'Nakręć się na zieleń' powróciła do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. Starostwo powiatowe już po raz czwarty zachęca mieszkańców do przynoszenia zebranych plastikowych nakrętek do specjalnych punktów, by w zamian odebrać zielony upominek.
Uczniowie chcą założyć tradycyjny sad
Chcą przypomnieć tradycyjne odmiany drzew i założyć minisad. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie biorą udział w konkursie zorganizowanym przez Bank Ochrony Środowiska „Tradycyjny Sad”.
12.02.2024 13:48
Bobry w natarciu? 
Przejeżdżając ulicą Wierzejską w Piotrkowie Trybunalskim, zwróciliśmy uwagę na kilka drzew, które bez wątpienia padły ofiarą mocnych zębów. Podejrzenie od razu padło na bobry. Okazuje się, że populacja tych dużych gryzoni utrzymuje się w naszych stronach w ostatnim czasie na stałym poziomie.
Młodzi strażacy sadzili drzewa
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Żarnowicy na czele z prezesem tamtejszej OSP Gabrielem Zarembą wzięła udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę #sadziMY.
Posadzili drzewa w Uszczynie [ZDJĘCIA]
Na terenie lasów w Uszczynie pracownicy Nadleśnictwa Piotrków oraz mieszkańcy regionu wzięli udział w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji 'Łączą nas drzewa'. W tym roku odbyła się ona pod hasłem 'Lasy Pamięci Jana Pawła II'. Przedsięwzięcie organizowane jest przy współpracy z Ministerstwem Środowiska.
Zapraszają do wspólnego sadzenia lasu
Nadleśnictwo Piotrków zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” pod hasłem „Lasy Pamięci Jana Pawła II”. W ramach tej inicjatywy posadzonych zostaną tysiące młodych drzewek. Sadzonki i szpadle potrzebne do sadzenia zapewnia organizator czyli Nadleśnictwo Piotrków. Dołączyć może każdy.
Posadzili dwa tysiące drzew
Uczniowie z piotrkowskich szkół średnich wzięli udział w akcji sadzenia drzew zorganizowanej przez galerię Focus Mall, Nadleśnictwo Piotrków oraz organizację Dotlenieni.org.
Focus Mall posadzi dwa tysiące drzew – dołącz do akcji!
8 listopada (wtorek) o godz. 10:00 oraz o godz. 12:00, Focus Mall i Dotlenieni.org zapraszają mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i okolic do udziału we wspólnej akcji sadzenia 2 000 drzew. To drugi etap akcji „Posadź drzewa z NEPI Rockcastle" organizowanej przez właściciela piotrkowskiej galerii realizowanej w ramach inicjatywy „Nie bądź plastik".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat